طرح زمین صفر نیازمند همکاری شرکت عمران و بهسازی | اتاق خبر
کد خبر: 371171
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1395 - 19:14
رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران درباره ا ظهارات مطرح شده در خصوص اجرای مدل زمین صفر در بافت‌های فرسوده، گفت: عملیاتی شدن این طرح نیازمند همکاری و مشارکت شرکت عمران و بهسازی است.

حسن محتشم درگفتگو با خبرنگار مهر، گفت: براساس طرح زمین صفر در بافت‌های فرسوده، یک قطعه زمین به صورت پایلوت از بلوک‌های آزاد و تملیک شده شرکت عمران و بهسازی در اختیار انبوه‌ساز قرار می‌گیرد و سپس واحدهای مسکونی به صورت مشارکتی ساخته می‌شوند و شرکت عمران و بهسازی در مقابل سهم زمین، از انبوه‌ساز واحدمسکونی ساخته‌شده دریافت می‌کند.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران افزود: در طرح زمین صفر، هزینه‌ای از سوی انبوه‌ساز برای خرید زمین پرداخت نمی‌شود و بر همین اساس، اجرای این طرح، روش مناسبی برای بهسازی و احیای بافت فرسوده است که انبوه‌سازان پیش از این، در انتظار عملیاتی شدن آن بودند.

وی ضمن استقبال از تعیین ساز و کارهای اجرای طرح زمین صفر، بیان کرد: انبوه‌سازان تاکنون دو تفاهم‌نامه با شرکت عمران و بهسازی امضاء کرده‌اند که طرح زمین صفر در مفاد یکی از آنها قرار دارد، براساس این تفاهم‌نامه، انجمن‌های استانی انبوه‌سازان مسئولیت بهسازی و احیای بافت‌های فرسوده هر استان را بر عهده می‌گیرند.

به گفته محتشم، انجمن انبوه‌سازان استان تهران در این مدت (از زمان امضای تفاهم‌نامه مربوط به خرداد سال ۹۴) پیگیر اجرای این طرح بوده و جلسات مشترکی با شرکت عمران داشته‌اند؛ اما به نظر می‌رسد تا زمانی که بحث مالکیت در بافت‌های فرسوده حل نشود، اجرایی شدن نوسازی بافت فرسوده به سختی و کندی پیش می رود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید