مرحله دوم واکسیناسیون دام علیه تب برفکی در آبادان آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 371239
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1395 - 09:44
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان از آغاز مرحله دوم واکسیناسیون دام علیه بیماری تب برفکی از نیمه شهریورماه جاری خبر داد.

اتاق خبر: ناجی شهیب زاده  با اشاره به وجود ارتباط تنگاتنگ میان قشر دامدار و کشاورز اظهار کرد: برای اجرای کامل مرحله دوم طرح واکسیناسیون دام علیه بیماری تب برفکی با هدف پیشگیری از بروز بحران، مروجان جهاد کشاورزی با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان در زمینه آموزش و توجیه دامداران شهرستان اقدام کردند.

وی افزود: ضمن انجام بازدیدهای مکرر به جهت هموار کردن مسیر، در تلاش برای حفظ سرمایه های دامی از ابتلا به این بیماری مهلک و ضد اقتصادی با انجام اقدامات پیشگیرانه هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان بیان کرد: با توجه به احتمال شیوع دوباره بیماری تب برفکی، اقدام در جهت واکسیناسیون دامها توسط صاحبان دام امری الزامی و شایسته است.

به گفته شهیب زاده، با انجام این کار از بروز خسارات و تلفات ناشی از این بیماری که بسیار هم سنگین است، جلوگیری می شود.

وی ضمن تاکید بر نقش تاثیرگذار واکسیناسیون دام در مقابله با بیماری تب برفکی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی، قرنطینه ای و کنترلی تردد دام توسط دامداران در جهت پیشگیری از بروز و شیوع بیماری بسیار مؤثر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان در پایان عنوان کرد: بیماری تب برفکی یکی از بیماری های ویروسی و مسری دام است که در صورت شیوع، خسارات اقتصادی فراوانی را به واحدهای پرورش دام وارد می کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید