واردات نفت هند از ایران رکورد ۱۵ ساله را شکست | اتاق خبر
کد خبر: 371271
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1395 - 12:30
واردات نفت خام هند از ایران در ماه اوت سال جاری میلادی به بالاترین حد خود در ١٥ سال اخیر رسید.

اتاق خبر: واردات نفت خام هند از ایران در ماه اوت سال جاری میلادی با ١٠ درصد افزایش نسبت به ماه ژوئیه، به ٥٧٦ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین رقم در حداقل ١٥ سال گذشته است.

به نظر می رسد که رقم یاد شده، بالاترین رقم واردات نفت هند از ایران در همه دورهها باشد، اما اطلاعات دقیق درباره واردات هند از ایران تنها از سال ٢٠٠١ میلادی تا کنون در دسترس است.

در ماه اوت سال ٢٠١٥ میلادی که تحریم صنعت نفت ایران همچنان پابرجا بود، واردات نفت هند از جمهوری اسلامی تنها ١٩٩ هزار بشکه در روز میرسید.

افزون بر این، در ماههای آوریل تا اوت که پنج ماه نخست سال مالی کنون هند هستند، سهم ایران در تأمین نفت خام این کشور به ١٠,٧ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم از سال ٢٠١٠ میلادی تا کنون است.

میانگین واردات نفت هند از ایران در این پنج ماه با ٧٦٠ درصد رشد نسبت به دوره مشابه در سال ٢٠١٥، به ٤٥١ هزار بشکه در روز رسید.

در هشت ماه نخست سال ٢٠١٦ میلادی نیز میانگین واردات نفت هند از ایران با ٨٤ درصد رشد نسبت به پارسال، به ٣٩٥ هزار بشکه در روز رسید.

شرکت اسار اویل که یک پالایشگر خصوصی است، بزرگترین مشتری نفت ایران در ماه اوت امسال بود و پس از آن، شرکتهای ایندین اویل و مانگلور قرار داشتند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید