لیونل مسی برترین گلزن آرژانتینی تاریخ شد | اتاق خبر
کد خبر: 371399
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 11:17
با شکستن رکورد آلفردو دی‌استفانو
رکوردشکنی‌های لیونل مسی تمامی ندارد زیرا او اکنون توانسته است با شکستن رکورد آلفردو دی‌استفانو به بهترین گلزن آرژانتینی تاریخ تبدیل شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، لیونل مسی در اولین دیدار خود در این فصل لیگ قهرمانان اروپا توانست هت تریک کند و علاوه بر ثبت ششمین هت تریک در لیگ قهرمانان اروپا، رکورد برترین گلزن آرژانتینی تاریخ را شکست.

توصیف آنچه مسی در زمین فوتبال انجام می دهد خیلی سخت است. حالا این بازیکن با سه گلی که در بازی برابر سلتیک به ثمر رساند، بار دیگر کتاب رکوردهای فوتبال را ورق زد و بار دیگر آن را بازنویسی کرد.

لیونل مسی اکنون با 515 گل باشگاهی و ملی، بالاتر از آلفردو دی‌استفانو با 514 گل، برترین آرژانتینی تاریخ فوتبال بود. در این بین مسی با 58 گل در تیم ملی کشورش توانسته برترین گلزن تیم ملی آرژانتین باشد و 457 گل نیز برای بارسلونا به ثمر رسانده است که باعث شده این بازیکن برترین گلزن تاریخ بارسلونا نیز باشد.

پیش از این آلفردو دی‌استفانو با 514 گل (485 گل در رده باشگاهی، 6 گل با آرژانتین و 23 گل با تیم ملی اسپانیا) را در کارنامه خود داشت. این بازیکن در سال 1966 از فوتبال خداحافظی کرد تا بعد از 50 سال رکوردش شکسته شود.

بعد از این دو بازیکن آرژانتینی نفرات بعدی بر طبق آمار گلزنی به شرح زیر است:

3- کارلوس بیانکی 434 گل

4- گابریل باتیستوتا 356 گل

5- دیگو مارادونا 354 گل

لیونل مسی با پنج توپ طلا و 29 جام قهرمانی با بارسلونا، یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ محسوب می شود که البته همراه تیم ملی کشورش نتوانسته است به عنوان قهرمانی برسد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید