تغییرات در دستگاه امنیتی تونس و تمدید حالت فوق‌العاده تا یک ماه دیگر | اتاق خبر
کد خبر: 371469
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 17:48
مقامات تونس از انتصاب‌های جدید در پست‌های حساس امنیتی این کشور و تمدید حالت فوق العاده تا یک ماه دیگر خبر دادند.

اتاق خبر: به نوشته روزنامه رای الیوم، وزارت کشور تونس از انتصاب‌های جدید در سمت‌های مدیر کل امنیت عمومی، مدیر کل منافع عالی، مدیر کل منافع مشترک و بازرس کل امنیت ملی خبر داد. یوسف الشاهد، نخست وزیر جدید تونس در این میان الهادی مجدوب، وزیر کشور را در سمت خود ابقا کرد.

انتصاب‌های جدید به دنبال تغییرات در کابینه و دیگر نهادهای دولتی است که در هفته گذشته انجام شد و شامل استانداران استان‌های مختلف هم بود.

کابینه الشاهد، مبازه با دیوان سالاری و اعطای اختیارات بیشتر به مسئولان داخلی را در برنامه‌های خود قرار داده است.

از سوی دیگر ریاست جمهوری تونس از تمدید حالت فوق العاده در این کشور از روز دوشنبه تا یک ماه دیگر خبر داد. از حدود 10 ماه قبل تاکنون در تونس حالت فوق العاده برقرار بوده است.

 دفتر ریاست جمهوری تونس در بیانیه‌ای که در صفحه این نهاد در فیسبوک منتشر شده، اعلام کرده پس از رایزنی‌ با نخست وزیر و رئیس پارلمان درباره مسائل مربوط به امنیت ملی به ویژه شرایط حاکم بر مرزها و منطقه، باجی قائد السبسی، رئیس جمهور تونس تصمیم گرفت حالت فوق العاده از روز دوشنبه به مدت یک ماه دیگر در کل کشور برقرار شود.

 ریاست جمهوری تونس در تاریخ نوزدهم ژوئیه گذشته حالت فوق العاده را به مدت دو ماه تمدید کرده بود.

 حالت فوق العاده به مسئولان تونسی این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به کسب مجوز از دستگاه قضایی رفت و آمد اشخاص و خودروها، اعتصاب‌های کارگری، و نشست‌ها را ممنوع کرده و در محله‌ها ایست‌های بازرسی برپا کنند و بر مطبوعات، نشریات، برنامه‌های رادیویی سینمایی و تئاتر نظارت داشته باشند.

منبع:ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید