مقابله کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک با ولادیمیر پوتین | اتاق خبر
کد خبر: 371615
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1395 - 10:55
در حالی که ولادیمیر پوتین محروم شدن پارالمپیک روسیه را مشکوک دانسته است، کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک بار دیگر از موضع خود درباره محروم کردن پارالمپیک روسیه از بازی‌های 2016 دفاع کرد.

به‌ گزارش اتاق خبر، به نقل از ‌ایسنا، پس از منتشر شدن گزارشی درباره دوپینگ سیستماتیک در روسیه و افشاء شدن مدارکی در این زمینه، کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک تصمیم به محرومیت کامل پارالمپیک روسیه از بازی‌های 2016 گرفت.

این مساله اعتراض روس‌ها را برانگیخت. ولادیمیر پوتین در صحبت‌های خود درباره هکرهایی که سایت وادا را هک کردند، دوباره به مساله محرومیت پارالمپیک روسیه اشاره کرد. او در این‌باره اظهار کرد: از هکرها حمایت نمی‌کنیم. سوال‌های زیادی به وجود آمده است. ورزشکاران سالم از دارو برای بیماری خود استفاده می‌کنند. در حالی که ورزشکاران پارالمپیکی که معلولیت داشتند، نتوانستند در بازی‌ها شرکت کنند. این مساله کاملا مشکوک است.

بعد از این که از مدیر روابط عمومی کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک درباره صحبت‌های پوتین سوال شد، او در این زمینه گفت‌: شواهد خوبی داریم که نشان می‌دهد در روسیه دوپینگ سیستماتیک اتفاق افتاده است. این مساله بر پارالمپیک روسیه نیز تاثیر داشته است. تعدادی از نمونه‌های مثبت در آزمایشگاه روسیه با نمونه های منفی جا به جا شدند و به نظر می‌رسد این عمل با دستور وزارت ورزش  روسیه صورت گرفته است. کمیته‌ پارالمپیک مسئول است عدالت را رعایت کند.

تلاش روس‌ها برای برگرداندن حکم پارالمپیک روسیه به جایی نرسید و دادگاه عالی ورزشی و دادگاه سوئیس این درخواست‌ها را رد کردند.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید