تعقیب و شناسائی عامل انفجار روز گذشته در چلسی | اتاق خبر
کد خبر: 371732
تاریخ انتشار: 30 شهریور 1395 - 10:44
پلیس نیویورک ضمن اعلام شناسائی عامل انفجار روز گذشته در چلسی، از صدور حکم تعقیب برای دستگیری وی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از اسپوتنیک، اداره پلیس نیویورک از آغاز جستجوهای گسترده برای یافتن جوانی ۲۹ ساله خبر داد که گفته می شود با انفجار روز کذشته مرتبط است.

بر این اساس، «جِی پیتر دونالد» (J. Peter Donald) سخنگوی اداره پلیس نیویورک در این باره  اعلام کرد: این جوان ۲۸ ساله که «احمد خان رحامی» نام دارد، با انفجار یک زودپز در روز گذشته در منطقه چلسی مرتبط بوده و تحت تعقیب قرار گرفته است.

گزارش های پلیس آمریکا حاکی از آن است که بمب دست ساز منفجر شده در بخش «منهتن» شهر نیویورک و «چلسی» حادثه آفرین شد، هر دو زودپزهای خوراک پزی پُر شده با گلوله های انفجاری (افشان) بوده اند.

به گفته پلیس، در هر دو بمب دست ساز از گوشی های همراه تاشو و لامپ های کریسمس برای کمک به اشتعال مواد منفجره استفاده شده است.

این در حالی است که پلیس آمریکا پیشتر از تحقیقات پیرامون احتمال ارتباط حملاتی خبر داده بود که که در پایان هفته گذشته و به طور جداگانه در نقاط مختلف آمریکا به وقوع پیوسته بودند.

 انفجار نخستین بمب در روز شنبه گذشته و در یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی روی داد، حال آنکه انفجار بمب دوم در شهر نیویورک بود.

از سوی دیگر، در همان روز حدود ساعت هشت شب به وقت محلی، مردی با ورود به یکی از فروشگاه های ایالت «مینه سوتا» ۹ نفر را به ضرب چاقو زخمی کرد و خود بر اثر اصابت گلوله پلیس از پا درآمد.

اگر چه در حمله مینه سوتا، داعش بلافاصله مسئولیت را به عهده گرفت و احتمال تروریستی بودن دو حادثه دیگر هم وجود دارد، پلیس آمریکا به طور مشخص از هیچ یک از گروه های تروریستی اصلی به عنوان مظنونین احتمالی دو حادثه بمبگذاری نام نبرده و تاکنون هیچ گروهی نیز مسئولیت آنها را بر عهده نگرفته است.

94105

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید