قرآن با قاطعیت راه را به بشریت نشان داده است | اتاق خبر
کد خبر: 371836
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 10:17
مسئول قرارگاه عمار:
مسئول قرارگاه عمار گفت: قرآن با قاطعیت راه را به بشریت نشان داده است و بر اساس قرآن هرکجا جلو برویم زمین نخواهیم خورد و در غدیر خم چیزی بر پیامبر خدا نازل شد که معرفی دوازده معصوم بود تا هدایت‌گر بشریت باشند.

اتاق خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی طائب در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابیطالب(ع) بندرعباس با تبریک به مناسبت عید سعید غدیر خم، بابیان اینکه شکرگزاری از وظائف مهم انسان مؤمن است، اظهار کرد: اگر انسان بتواند وظائف خود را به نحو شایسته انجام دهد این خود یک نعمت الهی است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم دارای عصمت است و امکان ندارد در آن خطایی دیده شود و این کتاب آسمانی در ذات خودش معصوم به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: اگر امام معصوم در کنار دین قرار بگیرد، کفر و گناه نابود می‌شود و اگر عکس این قضیه صورت گیرد، کفر و گناه زاده خواهد شد.

مسئول قرارگاه عمار بابیان اینکه نبی مکرم اسلام(ص) در راستای هدایت بشریت، دینی را آورد که معصوم است، عنوان کرد: پیامبری که عصمت دارد می‌آید و آیات قرآن را موبه‌مو اجرا می‌کند که می‌شود مدینه النبی و عالم بشریت را شیفته ذات خود می‌کند.

طائب اضافه کرد: اگر دینی که معصوم باشد توسط کسی که معصوم نباشد جلو برود کار خراب می‌شود و به همین دلیل علی(ع) به‌عنوان جانشین رسول‌الله برگزیده شد.

وی با اشاره به معصومیت امیر مؤمنان علی(ع) گفت: یکی از ویژگی‌هایی که علی ابن ابیطالب (ع) دارد و خداوند به پیامبر(ص) فرمودند ایشان را به‌عنوان جانشین خود معرفی کند، عصمت امام علی(ع) بود و خدای متعال کسی را که پس از پیامبر(ص) برای اجرای قرآن می‌فرستد، شخصی است که قرآن را باجان و دل درک کرده و حافظ و مفسر دقیق آیات الهی است.

مسئول قرارگاه عمار تصریح کرد: قرآن با قاطعیت راه را به بشریت نشان داده است و بر اساس قرآن هرکجا جلو برویم زمین نخواهیم خورد و در غدیر خم چیزی بر پیامبر خدا نازل شد که معرفی دوازده معصوم بود تا هدایت‌گر بشریت باشند.

طائب خاطرنشان کرد: غدیر یک روز فرخنده و بسیار بزرگ است و شاخصه امامان معصوم برای ما همان علم آن‌هاست و اگر کسی دین را بد بفهمد و معصوم در کنارش نباشد، شیطان او را علیه خودش تبدیل خواهد ساخت همانند گروه‌های تکفیری وداعش.

وی در ادامه افزود: پیامبر(ص) از مردم می‌خواهد که علی(ع) را حمایت کنند تا دین خود را با عصمت به جلو ببرند و امروز نیز غدیر امام زمان(عج) است و نبی مکرم اسلام(ص) امروز از ما یاری‌کردن حضرت حجت(عج) را می‌خواهد.

مسئول قرارگاه عمار در ادامه بیان داشت: اگر امام معصوم در کنار دین قرار بگیرد، کفر و گناه نابود می‌شود و اگر عکس این قضیه صورت گیرد، کفر و گناه زاده خواهد شد.

 طائب بابیان اینکه غدیر، استواری و ثبات قدم در ظهور امام زمان(عج) است، اظهار کرد: جهان اهل سنت هم می‌داند که باید امام زمان(عج) بیاید و وهابیت را نابود سازد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید