امنیت امروز ایران مدیون ارثیه گرانسنگ شهدای جنگ تحمیلی است | اتاق خبر
کد خبر: 372116
تاریخ انتشار: 2 مهر 1395 - 10:53
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت امروز ایران مدیون ارثیه گرانسنگ شهدای جنگ تحمیلی است گفت:ما همچنان از ارثیه با ارزش دفاع مقدس تغذیه می شویم .

اتاق خبر:محمد علی وکیلی چهارشنبه شب در حاشیه افتتاح و بازدید از دومین نمایشگاه دفاع مقدس با عنوان 'شبی خون تا شبیخون ' در جمع خبرنگاران افزود: ایران امروز با ایران دهه 60 تفاوت بسیاری پیدا کرده است ، اقتدارآن قابل مقایسه با آن روزها نیست ایران امروز امن ترین کشور در کل جهان است .
وی گفت : در حالیکه کشورهای همسایه ایران روزهای پر تنشی را سپری می کنند ایران در امن ترین شرایط تاریخ بسرمی برد که آن را مدیون شهدای جنگ تحمیلی هستیم .
وکیلی گفت : ایران امروز به لحاظ امنیت قابل مقایسه با دهه 60 نیست اما روحیات این دهه متاسفانه کمیاب شده است اگر می شد با فعالیت های فرهنگی و نمایشگاهی این روحیات را به همت امروز وصل می کردیم راه توسعه جهشی طی و این مسیر لذت بخش تر و گوارای مردم می شد .
به گزارش ایرنا ،وی اظهار کرد : خلوص در جنگ مهمترین ویژگی دهه 60 بود که از نفاق و ریا بدور بودیم ، اینکه چگونه می توان خلوص را در ساحت عمومی آورد و به جامعه تسری داد تا وضع اخلاق عمومی منطبق بر شعارها باشد قابل تامل و توجه بیشتر است .
**گفتان حاکم بر کیش همان گفتمان حاکم بر سایر نقاط کشور است
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد فعالیت های فرهنگی انجام گرفته در جزیره کیش گفت : برگزاری برنامه هایی از این دست مرا شگفت زده کرد و اینکه گوشه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس در ذهن تداعی شود خارج از انتظار بود .
وی اظهار کرد : با دغدغه مدیران کنونی سازمان منطقه آزاد کیش ، مجموعه نیروهای فرهنگی و امام جمعه، کیش در فعالیت های فرهنگی پیشقدم است بگونه ای که برخی از این فعالیت ها را حتی نمی توان در برخی شهرهای مذهبی پیدا کرد اما می توان آن را در کیش مشاهده کرد.
به گزارش ایرنا ،وکیلی تصریح کرد : انتظار همین است و این تصور که کیش تافته جدا بافته ای است و به لحاظ ساختاری اقتضا رفتار متفاوتی با کلیات کشور را دارد انتظار غلطی است ، گفتمان حاکم بر کیش همان گفتمان حاکم بر سایر نقاط ایران اسلامی است .
وی به برگزاری همایش سرمایه گذاران خارجی در فرودگاه امام (ره ) در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت : در این همایش که سفرای اروپایی حضور داشتند اعلام کردم که داعش را برای امنیت ستیزی با ایران ایجاد کردند و امروز آتش داعش دامن گیر کشورهای اروپایی شده است ، اما قدرت اینکه بتوانند یک چاشنی در ایران منفجر کنند را ندارند و این امنیت مدیون تلاش های دلیر مردان نیروهای مسلح است .
*سلامت امروز کیش و مدیران آن زبانزد در کشور / توسعه همه جانبه نیازمند همت و اراده جمعی
وی توسعه و رونق صورت گرفته کیش در دولت یازدهم را مثبت ارزیابی کرد و گفت : با کیش دوره های مختلف آشنا هستم ، در این دوره ،سلامت به مدیران کیش بازگشته و حاشیه ای برای آنان نیست ، حاشیه ای که همواره بر کیش سایه انداخته بود این سلامت امروز در کشور زبانزد است .
وکیلی اظهار کرد: به رغم رکود موجود در کشور رونق در کیش به چشم می خورد ، بر اساس آنچه در آمار ها دیده شده در حوزه های عمرانی و زیر ساختی شاهد جهش های 300 درصدی هستیم.
وی گفت : تا رسیدن به افقی که برای کیش در نظر گرفته شده مجموعه ای از اراده ها باید دست به دست هم دهند تا جهش صورت گیرد .
وی اظهار داشت: باید همتی کرد تا سیستم ترانزیت (حمل و نقل) کیش همسایه رقیب را به زانو در آورد و هم ظرفیتی ایجاد شود که ایرانی خرج کردن در کیش را افتخار بداند.
وکیلی تصریح کرد: تا رسیدن به این چشم انداز فاصله داریم اما می توان با اراده جمعی این فاصله را کم کرد ، گامهای برداشته شده تا کنون خوب بوده و ماندگار است .
دومین نمایشگاه 'شبی خون تا شبیخون 'همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس چهارشنبه شب با حضور مدیرعامل منطقه آزاد کیش و معاونان ،امام جمعه کیش ، فرماندهان نظامی و انتظامی و بسیج ،رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و روسای سازمان ها و ادارات چهارشنبه شب در فرهنگسرای سنایی گشایش یافت .
این نمایشگاه از 31 تا 7 مهر و در دو نوبت صبح ( 9 تا 11 ) و عصر( 19 تا 23 ) پذیرای بازدید کنندگان است .
31 شهریور تا ششم مهر ماه در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است .

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید