پناه‌جویان باید به خارج از مرزهای اروپا منتقل شوند | اتاق خبر
کد خبر: 372186
تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 - 01:39
نخست وزیر مجارستان:
نخست وزیر مجارستان با اشاره به تداوم بحران مهاجرت در اروپا پیشنهادی مناقشه برانگیز درباره رویارویی با مهاجران غیرقانونی مطرح کرد.

اوربان، نخست‌وزیر مجارستان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ورود میلیون ها مهاجر و آواره به اروپا باعث به وجود آمدن موجی از بیگانه هراسی در سراسر این قاره شده است و مقام های اروپایی نیز بیش از هر زمان دیگری به این مساله می پردازند.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در مصاحبه ای با وبسایت Origo.hu پیشنهاد داد که مهاجران غیرقانونی گردآوری شده و به اردوگاه هایی خارج از مرزهای اروپا برده شوند.

وی ادامه داد: این مکان یا اردوگاه می تواند یک جزیره باشد یا یک منطقه ساحلی در شمال آفریقا اما امنیت و مایحتاج این افراد باید از سوی اتحادیه اروپا تضمین شود. ما باید اردوگاه های مهاجران را در خارج از اتحادیه اروپا ایجاد کنیم که دارای امنیت و تامین مالی از سوی اتحادیه باشند. تمام کسانی که به صورت غیرقانونی وارد اروپا می شوند باید عودت داده شوند. آنها می توانند برای پناهجویی درخواست کنند.

نخست وزیر مجارستان گفت: این تنها راه حلی است که به نفع همه است و از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری می کند. ما این کار را برای دفاع از خودمان و سایر کشورهایی چون آلمان انجام می دهیم که این مشکل را برای رویارویی با مهاجران دارند. ما باید این مشکل را از اتحادیه خارج کنیم.

اوربان موضع سختگیرانه ای در قبال مهاجران و آوارگان اتخاذ کرده است که شامل ایجاد حصارهای آهنین در سراسر مرز جنوبی مجارستان است.

البته مجارستان در قبال مهاجران تنها نیست و سایر احزاب راست افراطی در اروپا نیز چنین موضعی دارند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید