عربستان بازهم توپ را به زمین ایران انداخت | اتاق خبر
کد خبر: 372251
تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 - 10:39
کردن تولید نفت خود را بررسی کند، اما این تصمیم را مشروط بر این دانسته که تولیدکننده رقیب این کشور یعنی ایران، سطح تولید خود را در سال جاری محدود کند.

اتاق خبر: به نقل از رویترز، برخی منابع خبری که خواستند نامشان فاش نشود تاکید کردند: این پیشنهاد که در ماه جاری مطرح شده است هنوز مشخص نیست توسط تهران پذیرفته یا رد شود.

آن ها همچنین به رویترز گفتند: ریاض این آمادگی را دارد که تولید خود را به سطحی که در اوایل سال جاری بود کاهش دهد مشروط بر اینکه ایران تولید خود را به میزان فعلی که گفته می شود حدود ۳.۶ میلیون بشکه در روز است نگهداری کند.

این منابع همچنین در حالی تایید کردند که این پیشنهاد به تهران ارائه شده است که به گفته آن ها عربستان آماده کاهش تولید خود است اما به شرطی که ایران تولید خود را فریز کند.

این منابع خبری همچنین تاکید کردند که به نظر می رسد در صورتی که هر نوع توافقی برای کاهش سطح تولید حاصل شود، کشورهای همپیمان عربستان در اوپک نظیر امارات متحده عربی، قطر و کویت به آن بپیوندند.

با وجود این، منابع خبری مورد نظر به این موضوع اشاره نکرده اند که در صورتی که ایران تولید خود را در سطح ۳.۶ میلیون بشکه در روز فریز کند، عربستان در عوض چه میزان از تولید خود را کاهش خواهد داد.

تولید عربستان از ماه ژوئن به دلیل تقاضای تابستان افزایش یافت که در ماه جولای به  رکورد بالایی معادل ۱۰.۶۷ میلیون بشکه در روز رسید و پس از آن در ماه آگوست به ۱۰.۶۳ میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

همچنین بین ماه های ژانویه و مِی تولید عربستان به میزان ۱۰.۲ میلیون بشکه در روز بود.

قرار است که در روز های ۲۶ تا ۲۸ سپتامبر (پنجم تا هفتم مهرماه) نشستی غیر رسمی در حاشیه مجمع بین المللی انرژی میان اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) در الجزایر برگزار شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید