کاهش میزان 90 درصدی روان آب ها بر وضعیت سدهای قم اثر گذاشته است | اتاق خبر
کد خبر: 372281
تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 - 18:34
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: کاهش میزان 90 درصدی روان آب ها طی 2 سال اخیر بر وضعیت مخازن آب قم تاثیر گذاشته و این امر باعث کاهش آب سدها دراین استان شده است.

اتاق خبر:احمد حاج حسینی مسگر روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: کاهش میزان بارندگی، شرایط اقلیمی و دخالت های انسانی با حفر چاه های غیرمجاز و یا برداشت های اضافی از چاه ها و منابع آبی باعث کاهش میزان روان آب ها و به تبع آن ذخیره آبی شده است.
وی افزود: آب شرب استان قم از 2 سد 15 خرداد و کوچری تامین می شود که آب هایی ذخیره ای درپشت این سدها کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه سد 15 خرداد منبعی برای تامین آب شرب قم با ظرفیت 200 میلیون متر مکعب است گفت: در حال حاضر 34 میلیون متر مکعب آب دراین سد ذخیره شده است.
حسینی مسگر ادامه داد: سد کوچری از دیگر سدهای تامین آب استان قم است که ظرفیت 207 میلیون متر مربع ذخیره آبی را دارد که از این تعداد کمتر از 40 میلیون متر مکعب آب در این سد وجود دارد.
وی با بیان اینکه کمبود آب و روان آب ها مشکلات زیست محیطی نیز به وجود آورده است گفت: کاهش روان آب ها مشکلات زیست محیطی را ایجاد کرده است که در این راستا باید کشاورزان و افرادی که نیاز به تامین آب دارند باید متناسب با نیاز خویش از آب بهره برداری کنند.
وی افزود: درشرایط کنونی، فرهنگ سازی درست مصرف کردن باید برای اقشار مختلف مردم تبیین شود این امر از طریق اطلاع رسانی و نقش رسانه ها با حساس سازی مردم از وضعیت بحران آبی تحقق پیدا می کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید