2 میلیون و 300 هزار دلار کالا از کهگیلویه و بویراحمد صادرات شد | اتاق خبر
کد خبر: 372287
تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 - 20:03
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2 میلیون و 300 هزار دلار کالا از این استان در 6 ماه نخست سالجاری به خارج از کشور صادرات شده است.

اتاق خبر:داریوش دیودیده روز شنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9درصد رشد داشته است.
وی گفت: کالاهای صادراتی از کهگیلویه و بویر احمد شامل گیاهان دارویی، پودر و عصاره شیرین بیان، محصولات آرایشی و بهداشتی است.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این محصولات به کشورهای آلمان، آفریقای جنوبی، سوئیس و امارات متحده عربی صادرات شده است.
وی افزود: بخش های دیگر کشاورزی و صنایع دستی کهگیلویه و بویر احمد سالجاری صادراتی نداشته اند این درحالی است که 2 هزار دلار برای صادرات آنها پیش بینی شده بود.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به اهمیت نقش صادرات غیرنفتی در توسعه اقتصادی گفت: تاخیر در تدوین سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی این استان دربرنامه ششم پذیرفتنی نیست.
مجید محنایی اظهار داشت: سند راهبردی نیز باید تا دی ماه سال گذشته تکمیل می شد که به رغم تاکید، این امر مهم انجام نشده است.
وی افزود: باید راهبردهای سند توسعه صادرات در سه بخش صنعت و معدن، صنایع دستی و کشاورزی در کمترین مدت زمان ممکن براساس برنامه های بالادستی تهیه شود.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید