توافق تجارت آزاد میان ایران و پاکستان بزودی نهایی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 372453
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 00:31
پایگاه خبری نیشن به نقل از سفیر ایران در پاکستان نوشت: توافق تجارت آزاد میان ایران و پاکستان در سه ماه آینده نهایی خواهد شد.

اتاق خبر: مهدی هنردوست گفت: کانالهای بانکی میان تهران و اسلام آباد بزودی آغاز به کار خواهد کرد و مقامات بلندپایه بانکهای مرکزی دو کشور قرار است ظرف چند روز آینده با یکدیگر دیدار کنند.

بهبود روابط بانکی، تجارت دو جانبه میان ایران و پاکستان را بهبود خواهد بخشید، زیرا حجم کنونی تجارت میان دو کشور، گویای روابط دوستانه نیست و از سوی دیگر روابط بانکی برای رونق بخشیدن به روابط تجاری و سرمایه گذاری، اهمیت بالایی دارند.

مهدی هنردوست در گفت‌وگو با رئیس دیده‌بان اقتصادی پاکستان اطلاع یافت که یک هیات بلندپایه پاکستانی قرار است برای نهایی کردن توافق تجارت آزاد، هفته آینده به ایران سفر کند.

بر اساس این گزارش، ایران پیش نویس توافق تجارت آزاد را به مقامات پاکستانی ارسال کرده و امیدوار است که این توافق ظرف سه ماه آینده نهایی شود.

سفیر ایران در اسلام آباد همچنین اظهار کرد: ایران بیش از ۱۰۰ هزار روادید برای پاکستانی‌ها صادر کرده و با ادامه بهبود تجارت در نقاط مرزی، قصد دارد این رقم را افزایش دهد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید