4800 هکتار زمین های دشتی بوشهر زیر کشت گوجه فرنگی رفت | اتاق خبر
کد خبر: 372585
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 15:52
مدیر جهاد کشاورزی دشتی استان بوشهر گفت: در سال زارعی جاری چهار هزارو 800 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیر کشت خارج فصل گوجه فرنگی رفت.

اتاق خبر: شیرعلی بهادری روز یکشنبه در جلسه مسئولان کشاورزی دشتی افزود: در این ارتباط بیش از 100میلیون قطعه نشای گوجه فرنگی در این شهرستان از خزانه به مزارع کشاورزی اصلی انتقال یافته است.
وی به اجرای طرح الگوی کشت در شهرستان دشتی اشاره کرد و ادامه داد: امسال در اجرای طرح رعایت الگوی کشت و تنظیم بازار مصرف سطح زیر کشت گوجه فرنگی در این شهرستان نسبت به سال گذشته 400 هکتار کاهش داشته است.
بهادری گفت: یکی از مهمترین برنامه های امسال مدیریت جهاد کشاورزی دشتی اجرای طرح رعایت الگوی کشت با هدف کنترل و تنظیم بازار، کاهش مصرف آب و بهبود منابع آبی شهرستان است.
وی افزود: شهرستان دشتی قطب اصلی کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر به شمار می رود واجرای این طرح تاثیر بسزایی در تنظیم بازار و قیمت این محصول درکشور دارد.
بهادری افزود: باتوجه سطح زیر کشت گوجه فرنگی،پیش بینی می شود امسال بیش از 300 هزار تن محصول خارج از فصل در مزارع این شهرستان تولید شود.
بهادری، گفت: در سال جاری تاکنون بیش از 200 میلیون قطعه نشای گوجه فرنگی در این شهرستان تولید شده است.
مدیرجهاد و کشاورزی دشتی افزود:به دلیل کاشت مکانیزه و کیفیت بسیار خوب نشای گوجه فرنگی در دشتی علاوه بر شهرستان های استان بوشهر بیش از100 میلیون قطعه نشا از گلخانه های این شهرستان به استانهای مجاور انتقال یافته است.
مساحت اراضی در استان بوشهر 220هزار هکتار است که از این مقدار 12هزارو 500هکتار هر ساله زیر کشت گوجه فرنگی خارج از فصل می رود.
همچنین از کل مساحت اراضی استان بوشهر سالانه سه هزار هکتار به کشت محصولات جالیزی شامل هندوانه و خربزه اختصاص می یابد ودر 6700هکتارنیز سایر سبزیجات کشت می شود.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید