نشست مشورتی اوپک شکست نخواهد خورد | اتاق خبر
کد خبر: 372666
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 10:23
الجزایر اعلام کرد که نشست مشورتی اوپک، نخستین گام به سوی ایجاد ثبات در بازار خواهد بود و شکست نخواهد خورد.

اتاق خبر: نورالدین بوطرفه، وزیر انر‍ژی الجزایر، پیش از نشست مشورتی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در الجزیره گفت: چه به توافق برسیم و چه به درک متقابل در باره عوامل و عناصر یک توافق دست یابیم، هر دو حالت رضایت بخش خواهد بود.

وی به خبرنگاران گفت که همه کشورهای عضو اوپک با لزوم افزایش قیمتها موافق هستند و تنها باید چارچوب و قالب مورد پذیرش و رضایت همگان را بیابیم.

وزیر انرژی الجزایر افزود: کشورهای عضو اوپک در نتیجه سقوط قیمت های نفت از بالای ١٠٠ دلار برای هر بشکه در میانه ٢٠١٤ به کمتر از ٣٠ دلار که پائینترین حد در ١٣ سال گذشته بوده است، روزانه ٣٠٠ تا ٥٠٠ میلیون دلار زیان می کنند.

بوطرفه گفت: تولیدکنندگان عمده نفت جهان باید برای تثبیت قیمت های نفت، تصمیم بگیرند.

وی افزود: ناتوانی در دستیابی به توافق در باره تثبیت سطح تولید، ممکن است حتی منجر به کاهش بیشتر قیمت های نفت شود و بهترین راه حل، تثبیت سطح تولید است.

وزیر انرژی الجزایر، با اشاره به روابط صمیمی الجزیره با کشورهای عضو اوپک گفت: ما می توانیم کشورهایی با اختلافات سیاسی را دور یک میز گردآوریم.

با توجه به این موضوع که کشورهای عضو اوپک، حدود یک سوم نفت جهان را تولید می کنند، تصمیم های آنها در باره تولید، بر قیمت های جهانی تاثیر خواهد داشت.

بوطرفه گفت: هیچ شرکت نفتی نمی تواند در صورت باقی ماندن قیمت ها زیر ٥٠ دلار برای هر بشکه، دوام بیاورد.

الجزیره پایتخت الجزایر روز چهارشنبه (هفتم مهر ماه) میزبان نشست مشورتی اعضای اوپک است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید