وزیر تجارت استرالیا به تهران می‌آید | اتاق خبر
کد خبر: 372677
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 21:15
به منظور بازگشایی دفتر تجاری استرالیا
وزیر تجارت، گردشگری و سرمایه‌گذاری استرالیا از بازگشایی دفتر تجاری استرالیا (آسترید) در تهران خبر داد.

اتاق خبر: در بیانیه مطبوعاتی استیون چیوبو که پیش از سفرش به ایران در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، آمده است: سفر هیات تجاری استرالیا به ایران به منظور بازسازی روابط تجاری و سرمایه‌گذاری دو کشور انجام می‌شود.

این هفته در راس هیاتی تجاری به ایران خواهم رفت تا روابط بازرگانی استرالیا را با یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای خاورمیانه از بازسازی کنم. دفتر تجاری استرالیا در تهران را که در سال 2010 بسته شده بود بازگشایی خواهم کرد. این دفتر نقش بسیار مهمی در حضور تجاری استرالیا در بازار ایران خواهد داشت.

جمعیت 80 میلیونی و تولید ناخالص داخلی 393 میلیارد دلاری ایران باعث شده که بازگشت این کشور به اقتصاد جهانی، فرصت‌های بسیاری را به وجود آورد.

در این سفر 20 نماینده ارشد از شرکت‌های استرالیایی در زمینه‌های بهداشت، مدیریت آب، تجارت محصولات کشاورزی، صنایع غذایی، معدن و آموزش مرا همراهی می‌کنند. در این زمینه‌ها ارتباط زیادی بین نیازهای ایران و تخصص‌های استرالیا وجود دارد.

در طول سفرم به ایران با برخی از وزیران دولتی دیدار خواهم کرد، از جمله آقای محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، و نماینده‌های ارشد تجاری ایران.

تحریم‌ها ایران را به مدت یک دهه از اقتصاد دنیا دور کرد. تحریم‌ها علیه ایران در ماه ژانویه و پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک کاهش یافت. 

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید