تغییر نام خلیج فارس در نقشه‌های عمان‌ایر! | اتاق خبر
کد خبر: 372789
تاریخ انتشار: 6 مهر 1395 - 05:31
شرکت هواپیمایی ملی عمان ایر به دلیل استفاده از نام خلیج فارس در نقشه‌های پروازش، عذرخواهی کرد و نقشه‌هایش را تغییر داد.

اتاق خبر: برخی کاربران عرب شبکه‌های اجتماعی از عمان ایر به دلیل استفاده از نام خلیج فارس انتقاد کرده و خواستار تغییر این نام شدند که باعث شد این شرکت هواپیمایی به طور موقت گزینه نقشه را از نمایشگرهای پشت صندلی غیرفعال کند.

عمان ایر در بیانیه ای عجیب اعلام کرد این نقشه یک اشتباه بوده و هواپیماهایی که این نقشه را داشته‌اند از کنیا ایرویز اجاره شده اند و در همین راستا شرکت عمان ایر از پاناسونیک که سیستمهای سرگرمی پرواز این شرکت را اداره می‌کند، درخواست کرد این نرم افزار نقشه را بدون تاخیر تغییر دهد.

بر اساس گزارش رویترز، سلطان نشین عمان همواره تلاش کرده است در تنشهایی که میان کشورهای عربی و ایران وجود دارد، موضع بی‌طرف داشته باشد اما نام خلیج فارس همواره مورد اختلاف ایران و همسایگان عربی است که آن را خلیج ع ر ب ی  می نامند.

به گزارش ایسنا، خلیج فارس (شاخاب پارس یا دریای پارس)، آبراهی است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه‌جزیره عربستان قرار دارد. این خلیج، پس از خلیج مکزیک و خلیج هادسون، سومین خلیج بزرگ جهان به شمار می‌آید. نام تاریخی این خلیج، در زبان‌های گوناگون، ترجمه عبارت «خلیج فارس» یا «دریای پارس» بوده‌ است. همچنین در همه‌ سازمان‌های بین‌المللی نام رسمی این خلیج، خلیج فارس است اما برخی کشورهای عربی در دهه‌های اخیر آن را خلیج ع ر ب ی یا به صورت جعلی فقط عبارت خلیج می‌نامند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید