اجرای طرح آبیاری نوین در نیمی از اراضی کشاورزی قدس میسر نیست | اتاق خبر
کد خبر: 372985
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 00:28
مدیر جهاد کشاورزی قدس گفت:به دلیل برخی محدودیت های آبی و عدم تضمین و اطمینان در تأمین آن،امکان راه اندازی و تعبیه سیستم های آبیاری نوین در نیمی از اراضی زراعی قدس، امکان پذیر نیست.

اتاق خبر: مهدی صالحی، با اشاره به نقش موثر آبیاری نوین در مصرف بهینه آب کشاورزی اظهار داشت:دولت نیز تسهیلات و مشوق های بسیار مطلوبی را در این خصوص ارائه می کند که با اجرای طرح ها، نتایجی سازنده در مصرف حداقلی و بهره وری حداکثری از منابع آبی حاصل می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قدس گفت:از مجموع یک هزار هکتار از اراضی زراعی و کشاورزی این خطه، قریب به ۵۰۰ هکتار فاقد شرایط لازم برای تعبیه سیستم های نوین آبیاری هستند.

وی افزود:یکی از شروط اصلی تخصیص امکانات و اعتبارات و سرمایه گذاری در طرح های آبیاری نوین، به تأمین آب مورد نیاز از چاه ها و سفره های زیرزمینی معطوف می شود.

صالحی گفت:با این اوصاف در نیمی از اراضی زراعی شهرستان قدس، امکان اجرای طرح مورد اشاره شده وجود ندارد، زیرا ارتزاق اصلی آب مورد نیاز این اراضی از منابع آبی سد کرج و آب های سطحی محقق می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قدس عنوان کرد:۳۸۰ هکتار از اراضی زراعی قدس، از مجموع ۵۰۰ هکتار موجود، زیر پوشش آبیاری نوین قرار گرفته و قریب به ۱۲۰ هکتار از این میزان باقیمانده است.

وی در خاتمه یادآور شد:آبیاری ۸۰ هکتار از اراضی این شهرستان در قالب طرح های تجمیعی با بهره گیری از آب استخر و دستگاه های پمپاژ در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در سال جاری به نتایج مطلوب و شایسته ای در این خصوص نائل شویم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید