کومرس بانک آلمان در آستانه حذف ۹ هزار شغل | اتاق خبر
کد خبر: 373098
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 09:28
کومرس بانک که دومین وام دهنده بزرگ آلمان است، در راستای برنامه سازماندهی یک میلیارد یورویی، ممکن است حدود یک پنجم از کارمندانش را تعدیل کند.

اتاق خبر: مارتین زیلکه، مدیرعامل کومرس بانک قرار است برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ این بانک را که شامل حذف ۹ هزار شغل است، روز جمعه به اعضای هیات مدیره بانک ارائه کند.

نشریه هندلزبلات آلمان نوشت: مدیرعامل کومرس بانک هنوز درباره اینکه تعدیل نیرو را از طریق بازخرید یا راه‌های دیگر انجام دهد، تصمیمی نگرفته است.

برنامه مدیرعامل همچنین شامل عدم پرداخت سود سهام در سال ۲۰۱۶ است که برای نخستین بار از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ و همچنین پس از پرداخت ۲۰ سنت به ازای هر سهام در سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کومرس بانک مانند سایر بانک‌های آلمانی از نرخ‌های بهره پایین و مقررات بانکی سخت گیرانه‌تری که پس از بحران مالی در منطقه یورو اعمال شده‌اند و همچنین رقابت شدید در بازار خانگی و از راه رسیدن رقیبان دیجیتالی از بخش فناوری مالی، آسیب دیده است.

بدنبال بحران مالی، دولت آلمان در سال ۲۰۰۸ و مجددا در سال ۲۰۰۹ به کمک مالی کومرس بانک شتافت و با داشتن ۱۵ درصد سهم، سهامدار بزرگی در این بانک است. کومرس بانک در سال ۲۰۱۶ شمار کارکنانش را ۵۱ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید