برداشت گاز ایران از پارس جنوبی تا پایان سال 96 با قطر برابر می شود | اتاق خبر
کد خبر: 373231
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 05:51
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه اکنون ایران بیش از 600 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی برداشت می کند، گفت: برداشت ایران از این میدان گازی تا پایان سال 96 با قطر برابر خواهد شد.

اتاق خبر:حمیدرضا عراقی روز چهارشنبه در نشست خبری در حاشیه گردهمایی خانواده بزرگ ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران در سمنان افزود: براساس برنامه های جامع و راهبردی ، تولید گاز در کشور به یک هزار میلیارد متر مکعب می رسد.
وی اظهار داشت: تولید و صادرات گاز، کاهش مصرف سوخت در داخل کشور و ارزآوری از تولید انرژی، از اهداف مهم شرکت ملی گاز ایران است.
عراقی ادامه داد: در زمستان سال گذشته بیش از 450 میلیون مترمکعب گاز در بخش مصارف خانگی استفاده شد که برای صادرات گاز، فرهنگ سازی در صرفه جویی امری اجتناب ناپذیری است.
وی با اشاره به اینکه ایران تنها کشور در منطقه است که ظرفیت صادرات گاز به کشورهای همسایه را دارد، اضافه کرد: ایران به تعهدات خود در قبال انتقال گاز به پاکستان و هند به عنوان خط انتقال صلح عمل می کند و به دلیل مشکلات اقتصادی طرف های مقابل، انتقال گاز دراین طرح کُند پیش می رود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: 85 درصد از مناطق روستایی کشور از نعمت گاز برخوردار هستند و با تخصیص 10 هزار میلیارد ریال اعتبار، طرح گازرسانی به شهر زاهدان تا پایان سال 95 انجام می شود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز با بیان این که ایران در دریای خزر برداشت گاز ندارد، گفت: هزینه های اکتشاف گاز در این دریا از برداشت گاز در پارس جنوبی بیشتر است.
در گردهمایی خانواده بزرگ ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران به مناسبت روز ایمنی، سردار محمدعلی مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل، علی یوسفی پور رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا خباز استاندار سمنان و مدیرانی از شرکت های گاز استان های مختلف کشور حضور داشتند.
شرکت گاز استان سمنان در ارزیابی های کشوری در شاخص ایمنی، سلامت و محیط زیست در سال 94 رتیه دوم را کسب کرد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید