تماشای «معصومیت از دست رفته» در شبکه افق/ پخش نخستین قسمت از امشب | اتاق خبر
کد خبر: 373295
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 17:45
سریال «معصومیت از دست رفته» به کارگردانی داوود میرباقری از چهارشنبه 7 مهرماه هر شب (شنبه تا چهارشنبه) از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی شبکه افق؛ این شبکه به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، سریال «معصومیت از دست رفته» در جدول پخش قرار داده است. 
 
این سریال به کارگردانی داوود میرباقری، برای نخستین بار در سال 1382 از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفت. 
 
داستان «معصومیت از دست رفته» به سده نخست هجری بر می‌گردد و با محوریت شخصیتی به نام شوذب شکل می‌گیرد. 
 
شوذب از یاران حضرت علی(ع) است ولی حالا خزانه‌دار کوفه و امویان شده؛ میرباقری شوذب را در میانه عشق بین دو زن ترسیم می‌کند. 
 
اولین زن ماریا است که زمانی مسیحی بوده است و خاطرات شیرینی از دوران خلافت علی دارد که به منزل آنها سر می‌زده است و دستگیر فقر و تنگدستی‌شان بوده است. دیدن شوذب، ماریا را به یاد علی می‌اندازد و همین بتدریج علاقه او را به شوذب شکل می‌دهد. ماریا که پس از مرگ مادر به دیر سپرده شده و به قالب راهبه مسیحی درآمده است، همچنان دل در گرو عشق شوذب دارد و برایش پیام‌هایی عاطفی می‌فرستد و در مواجهه بین این دو، شوذب نیز گرفتار عشق ماریا می‌شود. 
 
اما زن دوم یک یهودی است به نام حمیرا که با شمایل کولی‌وار خویش، دل شوذب را می‌فریبد و او را بتدریج با وسوسه به راهیابی بیشتر به دستگاه خلافت امویان، از ایمان دور می‌سازد. 
 
امین تارخ، سارا خوئینی ها، فریبا کوثری، امین زندگانی، حدیث فولادوند، انوشیروان ارجمند و داریوش فرهنگ از جمله بازیگران این سریال هستند؛ محمد اصفهانی هم تیتراژ انتهایی آن را اجرا کرده است. 
 
این سریال از چهارشنبه 7 مهرماه هر شب (شنبه تا چهارشنبه) ساعت 23 و تکرار آن روز بعد در ساعت های 9.30 و 14.30 به روی آنتن شبکه افق می رود. 
 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید