ارتقای کیفیت اینترنت با شبکه فیبر پشتیبان | اتاق خبر
کد خبر: 373498
تاریخ انتشار: 10 مهر 1395 - 09:20
رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اعلام آمادگی شرکت مخابرات ایران برای واگذاری امکانات پایه‌ای خبر داد و این اتفاق را در راستای شکل‌گیری یک شبکه فیبر پشتیبان برای شرکت‌های FCP، موجب ارتقای کیفیت در ارائه سرویس به کاربر نهایی دانست.

اتاق خبر: محمدرضا کریمی با اشاره به موضوع واگذاری فیبر تاریک و امکانات مازاد شرکت مخابرات به شرکت‌های FCP اظهار کرد: شرکت‌هایFCP خودشان مجوز ایجاد شبکه فیبر را دارند، منتهی اگر مخابرات این همکاری را داشته باشد، به نوعی صرفه‌جویی در هزینه و امکانات است.

وی درباره نحوه واگذاری فیبر تاریک به شرکت‌های FCP توضیح داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ۲۳۰ خود، طرحی را برای واگذاری امکانات پایه‌ای شرکت مخابرات ایران مصوب کرد و مدیر عامل مخابرات هم قول همکاری دادند و امیدوارم که این اتفاق بیفتد، البته این مساله نیاز دارد که ابتدا یک طراحی صورت بگیرد و بر اساس آن طراحی نیازها به مخابرات اعلام شود.

رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ادامه داد: آقای سرائیان به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مصاحبه‌ای اعلام کردند که شرکت مخابرات آمادگی دارد در این زمینه همکاری کند. در زمینه داکت‌ها هم درخواست و نیاز شرکت‌های FCP دریافت و شرکت مخابرات ملزم شده در مدت مشخصی این درخواست‌ها را بررسی کند و در صورت امکان، امکانات مازاد خود را واگذار کند.

کریمی که خود مدیرعامل یکی از شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی است، ادامه داد: ما به عنوان کنسرسیوم شرکت‌های FCP در بعضی از استانها درخواست دادیم و در چند استان این اتفاق افتاده، برای مثال در مازندران طراحی تمام شده و شرکت مخابرات در این استان درخواست‌ها را نیز اجابت کرده است، در استان‌های دیگر مانند تهران نیز درخواست‌ها دریافت شده و مشغول بررسی هستند که به ما جواب دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کار در حال انجام است و امیدواریم مانند مازندران که جواب مثبت بود، در شهرهای دیگر نیز بتوانیم جواب مثبت را دریافت کنیم و عملا یک شبکه فیبر پشتیبان برای شرکت‌های FCP اتفاق بیفتد که در آن صورت کیفیت در ارائه سرویس به کاربر نهایی کاملا مشخص خواهد بود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید