بانک ترکیه‌ای در انتظار نهایی شدن توافق خرید کارگزاری در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 373599
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 06:04
بانک سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای Unlu & Co قصد دارد خرید یک کارگزار ایرانی را ظرف شش ماه آینده کامل کرده و نخستین شرکت خدمات مالی ترکیه‌ای خواهد بود که از زمان لغو تحریم‌های هسته‌ای در ایران فعالیت می‌کند.

اتاق خبر: ایران و شش قدرت جهانی شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان در ژانویه توافق هسته‌ای تاریخی که سال ۲۰۱۵ به امضا رسیده بود را اجرایی کردند که به سالها تحریم‌های اقتصادی علیه تهران پایان داد و تجارت ترکیه با ایران از آن زمان حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

مهمت آنلو، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک Unlu & Co در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: این بانک قصد دارد ظرف سه تا شش ماه آینده این خرید را نهایی کند.

این بانک که در خرید و ادغام و مدیریت سرمایه‌گذاری سهام تخصص دارد، صندوقی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ایرانی راه‌اندازی کرده و از سوی یک شرکت کالاهای مصرفی ترکیه‌ای برای یافتن اهداف خرید در ایران استخدام شده است.

به گفته مدیرعامل Unlu & Co، شرکت ترکیه‌ای که از سوی این بانک مشاوره دریافت می‌کند، سرگرم مذاکره برای خرید سهام در یک شرکت ایرانی در قراردادی به ارزش ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک Unlu & Co قصد دارد فعالیت در مصر را هم آغاز کند و در ظرف پنج سال آینده در هر سه کشور فعالیت خواهد کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید