مرز باجگیران بازگشایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 373603
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 07:00
با توافق به عمل آمده بین مقامات حمل‌ونقلی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان مرز باجگیران از صبح امروز دهم مهر ماه بازگشایی شد.

اتاق خبر: مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی این سازمان با بیان این خبر گفت:این توافق در راستای توسعه مناسبات حمل و نقلی و تجاری بین دو کشور ایران و ترکمنستان صورت گرفت و مرز باجگیران بر روی مسافران و خودروها بازگشایی شد و به حالت عادی بازگشت.

محمدجواد عطرچیان با بیان این‌که این توافق طی مذاکرات و تلاش‌های به عمل آمده از سوی دو هیأت ایرانی و ترکمنی و در راستای توسعه مناسبات تجاری انجام گرفت، گفت: این اقدام قدم بسیار مثبتی در زمینه توسعه حمل و نقل و توسعه مراودات بازرگانی میان دو کشور خواهد بود.

وی یادآورشد: در مورد سایر مسائل و مشکلات بین دو کشور در حوزه حمل‌ونقل، مقرر است با پیگیری‌های به عمل آمده، نتایج از طریق مجاری دیپلماتیک بررسی و اعلام‌نظر شود.

  گفتنی است، پیش از این عطرچیان از ارائه سه پیشنهاد ایران به ترکمنستان ازجمله لغو کامل عوارض برای دو کشور، بازگشت رقم عوارض به روال سابق یعنی قبل از ماه آگوست میلادی(مرداد) و ادامه روال فعلی (با توجه به اینکه اصلا به ضرر ایران نیست) خبرداده بود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید