سکوت حجتی درباره نرخ‌های تضمینی کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 373648
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 13:23
در حالی که ۱۰ روز از فصل کشت پاییزه کشاورزان می‌گذرد و طبق قانون دولت موظف به اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی پیش از آغاز فصل کشت است، هنوز این نرخ‌ها اعلام نشده و وزیر جهاد کشاورزی نیز در این باره سکوت کرد.

اتاق خبر: محمود حجتی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته، اظهار کرد: انعقاد قراردادهای همکاری بخش خصوصی ایران و نروژ نقطه عطفی برای صنعت شیلات به‌شمار می‌رود و با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوان در حوزه شیلات، می‌توان تا یک میلیون تن پرورش ماهی در قفس را در آب‌های شمال و جنوب کشور در دستور کار قرار داد.

وی افزود: همکاری ایران – نروژ به خصوص در زمینه‌ی پرورش ماهی در قفس در اقتصاد و تغذیه مردم سواحل شمال و جنوب کشور تاثیر بسزایی دارد که امیدواریم با استفاده از تجربیات سایر کشورهای پیشرو و کمک همه دست‌اندرکاران زنجیره شیلات را از ابتدا تا بازارهای داخلی و خارجی گسترش دهیم.

حجتی ادامه داد: پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو و ماهیان خاویاری با هدف توسعه صادرات این محصولات در آب‌های ساحلی در دستور کار و اولویت وزارت جهاد کشاورزی بیشتر قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، درباره‌ی این‌که چرا نرخ‌های خرید تضمینی علی‌رغم گذشته ۱۰ روز از کشت پاییزه هنوز اعلام نشده است؟ به سکوت و پاسخ ندادن به این سوال اکتفا کرد و در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته شرکت کرد.

همچنین در پایان این مراسم با حضور محمود حجتی - وزیر جهاد کشاورزی – و پرسند برگ – وزیر شیلات پادشاهی نروژ – نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزی‌پروری و صنایع وابسته افتتاح شد و ۱۳ قرارداد همکاری بین شرکت‌های ایرانی و نروژی در زمینه‌های تامین تجهیزات، ساخت قفس‌های پرورش ماهی و غیره در ظرفیتی معادل ۲۰ هزار تن امضاء شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید