مرادی: حضور بانوان وزنه‌برداری با حجاب در مسابقات بین‌المللی در دستور کار ماست | اتاق خبر
کد خبر: 373684
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 18:31
خانه وزنه‌برداری اردبیل نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: حضور بانوان وزنه‌برداری با حجاب در مسابقات بین‌المللی در دستور کار ماست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی مرادی در مجمع انتخاباتی هیئت وزنه‌برداری استان اردبیل گفت: با بررسی هایی که از سالن شش هزاری نفری رضازاده انجام شد این ورزشگاه پتاسیل برگزاری این مسابقات را دارد.

تصریح کرد: استان اردبیل چندی است که برای میزبانی رقابت‌های ملی و بین‌المللی وزنه‌برداری درخواست خود را مطرح کرده است.

وی تکمیل خانه وزنه‌برداری در استان را فرصت مناسبی برای کشف استعداد های ورزش این استان دانست و گفت: امیدواریم با ایجاد آن در شهرستانهای استان زمینه پرورش و استعدایابی این ورزش به نحو احسن انجام شود چرا که این استان در بحث وزنه برداری از استعدادهای خوبی برخوردار است.

به گفته وی ورزش وزنه برداری در تمام سطوح از استقبال خوبی برخوردار بوده درحالی که گاهی امکانات جوابگوی آنها نیست امیدواریم این موارد نیز حل شود.

مرادی ضرورت ساماندهی ساختار نیروی انسانی فدراسیون و همچنین هیات‌های وزنه‌برداری استان‌ها را یادآور شد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در استان‌ها را در دستور کار خود داریم تا استان‌ها از نظر آموزشی بتوانند مورد حمایت فدراسیون باشند.

وی ورود بانوان وزنه‌بردار و گسترش این ورزش در بین بانوان را در توسعه این رشته ورزشی موثر دانست و گفت: در دستور کار خود داریم تا زمینه حضور بانوان ورزشکار را در میادین بین‌المللی با پوشش اسلامی و تایید فدراسیون بین‌المللی فراهم کنیم.

مرادی همچنین با اشاره به قهرمانی تیم ملی جوانان در مسابقات جهانی در ماه گذشته و کسب دو مدال طلای المپیک 2016 و بدست آوردن مقام نایب قهرمانی المپیک ریو بیان کرد: با توجه به محدودیت مالی و زمانی از حضور خود در راس فدراسیون بیشتر کارشناسان و صاحب نظران نتایج به دست آمده را در این مدت موفقیت آمیز توصیف کردند.

رییس فدراسیون وزنه برداری حضور در مسابقات جهانی و بین المللی را برنامه کوتاه مدت ، حضور در بازی های آسیایی را برنامه میان مدت و حضور در المپیک 2020 را برنامه بلند مدت فدراسیون اعلام کرد.

وی از اعزام تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران به مسابقات جهانی در کشور مالزی در هفته آینده خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم نوجوانان کشور در این رقابت ها نمایندگان شایسته‌ای برای کشور بوده و با کسب افتخاران زیاد به کشور برگردند.

مرادی با تقدیر از حمایت‌های مسئولان استان اردبیل از ورزش بیان کرد: فدراسیون وزنه برداری از تمام برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان و هیات وزنه برداری این استان حمایت می کند.

همچنین ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در مجمع انتخاباتی هیات وزنه‌برداری با اشاره به اینکه خانه وزنه‌برداری اردبیل نیمه اول سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: این پروژه تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی خواستار تجهیز سالن وزنه برداری با کمک فدراسیون شد و اظهار کرد: ورزش اردبیل به ویژه وزنه‌برداری در آینده حرف‌های زیادی در مسابقات بین‌المللی و جهانی برای گفتن خواهد داشت.

به گفته بهتاج  سالن وزنه‌برداری مشگین‌شهر یکی از بهترین سالن های وزنه‌برداری کشور تاکنونه میزبان اردوهای مختلف تیم‌های ملی در بیشتر رده‌های سنی شده است.

وی قهرمانی تیم وزنه‌برداری نوجوانان استان اردبیل در مسابقات کشور را یادآورشد و گفت: مربیان استان بدون هیچ چشم‌داشتی روزانه چهار تا پنج ساعت به آموزش نوجوانان و جوانان مشغول هستندکه باید قدردان آنها باشیم.

بهتاج با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهید شاخص ورزش کشور اسماعیل اعلمی با حضور ملی پوشان و مدال آوران المپیک و مسئولان وزارت ورزش و جوانان در  26 مهر سال جاری در اردبیل افزود: این استان آمادگی برگزاری مسابقات بین‌المللی را دارد و انتظار داریم فدراسیون زمینه برگزاری مسابقاتی با این سطح را فراهم آورد بطوریکه زمینه‌سازی این مسابقات می‌تواند در توسعه ورزش استان به ویژه وزنه برداری موثر باشد.

در مجمع انتخاباتی هیات وزنه‌برداری، شاهین اسبقیان تنها کاندیدای حاضر در مجمع با کسب 14 رای از مجموع 14 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات وزنه برداری استان اردبیل انتخاب شد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید