آمادگی ایران برای همکاری با نروژ در حمل ال.ان.جی | اتاق خبر
کد خبر: 373787
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 12:07
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از آمادگی این شرکت برای همکاری با شرکت‌های نروژی در بخش حمل محموله های گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) خبر داد.

اتاق خبر: علی اکبر صفایی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، در دیدار با دیلک آیهان، معاون وزیر صنعت، تجارت و ماهیگیری نروژ، اعلام کرد: با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) زمینه‌های همکاری بیشتری میان ایران و نروژ فراهم شده است.

وی با بیان این که شرکت ملی نفتکش ایران، هم اکنون با تعداد زیادی از شرکت‌های نروژی در حوزه تامین قطعات و تجهیزات کشتی، بیمه، رده‌بندی و کلاس همکاری دارد، اظهار کرد: امیدواریم همکاری با نروژی‌ها گسترش یابد.

صفایی به حجم عظیم ذخایر گازی ایران اشاره کرد و گفت: ایران برنامه گسترده ای برای تولید و صادرات گاز دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران افزود: این شرکت آمادگی دارد تا با شرکت‌های نروژی در حمل محموله‌های ال‌ان‌جی همکاری کند.

وی دیگر زمینه همکاری با شرکتهای نروژی را در زمینه سوخت رسانی دریایی عنوان و تصریح کرد: ایران دارای مزیت و موقعیت خوبی در این بخش است.

معاون وزیر صنعت، تجارت و ماهیگیری نروژ، در این دیدار از آمادگی این کشور برای گسترش همکاری‌ها با شرکت ملی نفتکش ایران در بخش‌های مختلف خبرداد.

وی به اجرایی شدن برجام و تاثیر آن در روابط ایران و نروژ اشاره کرد و یادآور شد: ما آماده افزایش همکاری‌ با شرکت ملی نفتکش ایران در بخش‌های تامین قطعات کشتی، رده‌بندی، کلاس و حوزه‌های مربوط به حمل و نقل دریایی هستیم.

معاون وزیر صنعت، تجارت و ماهیگیری نروژ با اشاره به علاقه‌مندی شرکت‌های‌ دریایی و کشتیرانی نروژ به گسترش همکاری‌ها با شرکت ملی نفتکش ایران گفت: افزون بر حوزه‌های یادشده، آمادگی داریم با شرکت ملی نفتکش ایران در زمینه پروژه‌های ال‌ان‌جی و کشتی‌های های ال‌ان‌جی بر همکاری کنیم.

به گزارش شرکت ملی نفتکش ایران، وزیر نروژی در این این دیدار، از مقام‌های شرکت ملی نفتکش ایران برای سفر به نروژ به منظور شناسایی و آشنایی شرکت‌های نروژی با ظرفیت‌های این شرکت دعوت کرد.

 آیهان، را در این دیدار، مسئول سازمان بنادر و دریانوردی نروژ، مدیرعامل اتحادیه مالکان کشتی این کشور، مدیران شرکت‌های کشتیرانی و دریایی بزرگ و مهم نروژ، مقام‌های موسسه کلارکسون و مسئولان فدراسیون صنایع نروژ و جمعی دیگر از مسئولان دریایی این کشور همراهی می‌کردند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید