گام های بلند موسسه رازی برای افزایش آزمایشگاه های مرجع جهانی در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 373986
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 21:44
معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: این موسسه با هدف تقویت تحقیقات و مبارزه با بیماری های عفونی در دام و بیماری های مشترک بین انسان و دام درصدد افزایش تعداد آزمایشگاه های مرجع بین المللی است.

اتاق خبر:دکتر کیوان تدین روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات معاونت تحقیقات موسسه رازی برای تقویت تحقیق و پژوهش در این مجموعه افزود: موسسه رازی از بزرگترین مراکز کشور در زمینه تحقیقات دامپزشکی است و مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.
وی اظهار داشت: یکی از بخش های تحقیقاتی این موسسه، وجود آزمایشگاه های تخصصی ملی رفرانس با فعالیت در زمینه تحقیق و تشخیص بیماری های انسان و دام است که از بخش های مهم موسسه به شمار می رود.
تدین گفت: با توجه به اهمیت این آزمایشگاه ها، در سه سال اخیر با تدبیر رئیس موسسه رازی، حجم زیادی از منابع انسانی و مالی برای توسعه آزمایشگاه ها اختصاص یافت.
وی اظهار داشت: به همین منظور از دو سال گذشته تا کنون با دعوت از 15 متخصص تراز اول جهان در عرصه دامپزشکی از کشورهای آلمان، دانمارک، فرانسه، استرالیا و آفریقای جنوبی و برگزاری نشست های فنی بین این متخصان جهانی با مدیران و کارشناسان آزمایشگاه های رفرانس موسسه تلاش شد مراودات بین المللی موسسه رازی تقویت شود.
به گفته وی این مراودات کمک می کند مراحل بعدی کار با همکاری و سرعت بیشتری طی شود.
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از انجام مکاتبه با وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی برای تسهیل این هدف خبر داد.
تدین با بیان اینکه موسسه رازی اکنون دارای یک آزمایشگاه مرجع بین المللی ثبت شده در OIE (سازمان جهانی بهداشت دام) است، افزود: افزایش این تعداد با هدف پاسخگویی به نیاز روزافزون کشور در زمینه بررسی، کنترل و مبارزه با بیماری های عفونی در دام و هم در زمینه بیماری های مشترک بین انسان و دام که از معضلات اصلی کشور است، دنبال می شود.

منبع: ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید