چابک سازی مهمترین هدف ادغام معاونت راهداری در سازمان حمل و نقل است | اتاق خبر
کد خبر: 373987
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 21:55
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور گفت: ادغام و واگذاری معاونت های راهداری در استان ها به سازمان حمل و نقل و پایانه ها به منظور اصلاح ساختار سازمانی، چابک سازی و کوچک سازی مهمترین هدف بوده است.

اتاق خبر:محمد جعفر علیزاده روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این مهم هم اینک در بسیاری از استان های کشور اجرایی و عملیاتی شده و بر این اساس وظیفه نگهداری راه ها دیگر بر عهده راه و شهرسازی نیست.
وی گفت: تغییرات مدیریتی در سطوح گوناگون وزارت راه و شهرسازی و استان های کشور نیز بر همین مبنا انجام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اصلاح ساختار و تحول اداری و سازمانی در وزارت راه و شهرسازی، گفت: بیش از 569 خدمت در بخش های مختلف در وزارتخانه راه و شهرسازی تعریف شده است.
علیزاده در ادامه با اشاره به کوهستانی و سخت گذر بودن راه های ارتباطی در استان کهگیلویه وبویراحمد و میانگین پایین بزرگراه و حتی آسفالت راه های روستایی، افزود: یکی از اولویت های اساسی دولت یازدهم و این وزارتخانه کمک به بهبود وضعیت راه ها در استان های محروم کشور است.
وی با اشاره به ساخت بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج به عنوان یکی از بزرگترین بیمارستان های در حال ساخت کشور، بیان کرد: 420 میلیارد ریال در سال جاری برای تکمیل و شتاب بخشی این طرح اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح اکنون حدود 82 درصد است که تا نیمه نخست سال آینده به اتمام خواهد رسید.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور ادامه داد: سال گذشته نیز بیش از 290 میلیارد ریال برای اجرای این طرح از محل های مختلف اختصاص داده شد که تنها 20 درصد معادل 57 میلیارد ریال آن جذب شد.
علیزاده افزود: تاکنون افزون بر400 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است.
وی بیان کرد: 2بیمارستان 96 و 100تختخوابی گچساران نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.
سرپرست جدید راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین مطالعه دقیق راه های استان و آغاز ساخت آزاد راه را از اولویت های مهم و کاری خود ذکر کرد.
محمدعلی علیمردانی، کهگیلویه وبویراحمد را سرشار از استعدادها و ظرفیت های متنوع در بخش های مختلف بویژه گردشگری دانست و گفت: زیرساخت اصلی برای شکوفایی این ظرفیت ها در این استان راه است.
مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین افزایش حدود 50 درصدی ساخت بزرگراه در استان را یکی از اقدام های مثبت خود در دوره مدیریتی 17 ماه خود ذکر کرد.
حسن فدایی گفت: میزان قیر رایگان برای آسفالت، بهسازی و روکش راه های روستایی این استان ظرف 2 سال گذشته از پنج هزار تن به بیش از 40 هزار تن در پایان سال گذشته رسید.
وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد همچنان در زمینه آسفالت راه روستایی در رتبه آخر کشور قرار دارد، افزود: میانگین آسفالت راه روستایی در این استان 42 درصد و در کشور بیش از 76 درصد است.
کهگیلویه وبویراحمد حدود 6 هزار کیلومتر راه اعم از اصلی، فرعی ، روستایی و بزرگراه دارد که بیش از چهار هزار و 500 کیلومتر از این میزان راه روستایی است.
محمدعلی علیمردانی به عنوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد معرفی و از خدمات حسن فدایی مدیرکل پیشین نیز در این آیین تجلیل شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید