معاون تامین اجتماعی کشور:تغییرغیرکارشناسی مدیران به ما ضربه زده است | اتاق خبر
کد خبر: 373991
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 22:36
معاون درمان تامین اجتماعی گفت: در برخی از سال ها طی هشت سال هشت مدیر در تامین اجتماعی تغییر کرده است که برخی تغییرات غیرکارشناسی به بدنه این سازمان آسیب زده است.

اتاق خبر:دکتر محمدعلی همتی دوشنبه در مراسم تودیع ومعارفه مدیر درمان تامین اجتماعی استان فارس افزود: ما هر چه صدمه خوردیم از مدیرانی خوردیم که از بیرون از سازمان به تامین اجتماعی تحمیل شدند.
وی ادامه داد:تامین اجتماعی با مدیرانی که از بدنه این سازمان هستند هیچگاه تودیع نخواهد کرد اما با مدیرانی که از خارج از سازمان آمده اند خداحافظی خواهد کرد.
وی با تقدیر از دکترعلی اکبر بنی هاشمی مدیر سابق درمان تامین اجتماعی فارس که در این نشست تودیع شد گفت: قطعا می کوشیم از تجربه افرادی چون دکتر بنی هاشمی استفاده کنیم .
معاون درمان تامین اجتماعی کشورگفت : این از سیاست های سازمان است که مدیرانی که بیش از هشت سال در کسوت مدیریتی بوده اند جای خود را به مدیران دیگر و جوان بدهند .
همتی همچنین گفت: طرح ارتقای تجهیزات و بیمار پذیری بیمارستان ها در سراسر کشور اجرا شده و با اجرای این طرح چهره همه بیمارستان ها متحول شده است و مردم شاهد فضای بهتری برای دریافت خدمات بهداشتی درمانی بیمارستانی هستند .
معاون تامین اجتماعی کشور به افزایش تجهیزات و ارتقای دستگاههای مانند رادیولوژی ها اشاره کرد و گفت : همه این موارد در قالب طرح های عملیاتی اجرا شده و به سرانجام رسیده است .
وی گردشگری سلامت را از اولویت های تامین اجتماعی دانست و گفت : در این زمینه شرکت های وابسته تامین اجتماعی ورود کرده اند و ثمرات خوبی ازسرمایه گذاری تامین اجتماعی در این حوزه به دست آمده است .
دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس نیز در این نشست خواستار ارتقای خدمات درمانی تامین اجتماعی به مستمری بگیران و کارگران شد و گفت:درمان از نان شب هم برای کارگران واجب تر است و مهمتر از درمان موضوع پیشگیری است که باید در استان فارس در اولویت قرار گیرد .
راستگو افزود: تامین اجتماعی نباید در ورطه های آزمون و خطا قرار گیرد ، صندوق سرمایه گذاری این سازمان از پول کارگران و کارفرمایان تامین شده است، عده ای متاسفانه به این صندوق چسبیده اندو حقوق کارگران را در جاهایی دیگر هزینه می کنند ، این صندوق سرمایه تامین اجتماعی است و باید خط قرمز تلقی شود و کسی از آن عدول نکند .
راستگو بر لزوم توسعه خدمات درمان تامین اجتماعی در استان فارس تاکید کرد و گفت : برازنده مردم استان فارس نیست که با دو میلیون و 600 هزار نفر بیمه گزار تامین اجتماعی فقط یک بیمارستان در مرکز استان داشته باشد .
وی همچنین بر لزوم توسعه خدمات درمانگاهی تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت : 140 هزار کارگز بازنشسته در استان فارس تقریبا هر روز نیاز به مداوا و پزشک دارند و امور درمانگاهی باید در این استان توسعه یابد .
در این مراسم از خدمات سید علی اکبر بنی هاشمی تقدیر و اکبر امیری به عنوان مدیر جدید تامین اجتماعی فارس معرفی شد.

منبع: ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید