دستگیری جاعلان و کلاهبرداران میلیاردی در کرمان | اتاق خبر
کد خبر: 373992
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 22:46
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمان گفت: 6 نفر از اعضای باند جاعلان اسناد املاک و کلاهبرداران میلیاردی در کرمان دستگیر شدند.

اتاق خبر:دادخدا سالاری در تشریح جزئیات دستگیری این جاعلان و کلاهبرداران افزود: درپی دریافت گزارش هایی مبنی براینکه افرادی با شناسایی ایرانیان مقیم خارج از کشور و ساختن اسناد غیرواقعی از املاک این افراد در ایران، املاک آنان را می فروشند؛
افزود: پیگیری این مهم به صورت ویژه که در دستور کار بازپرسی شعبه سوم دادسرای کرمان قرار گرفت.
سالاری اظهار کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد چند نفر در لوای موسسه حقوقی با شناسایی املاکی که صاحبانشان به عللی از کشور خارج شده بودند و با سندسازی و جعل احکام قضایی و اداری و با همکاری و همدستی یک بنگاه معاملات ملکی، زمین های مسکونی این افراد را در شهر کرمان با قیمت های گزافی به فروش می رساندند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمان تصریح کرد: تاکنون در این رابطه 6 نفر از متهمان اصلی شناسایی و دستگیر شده اند و تحقیقات از آنان به منظور دستگیری سایر دست اندرکاران با فروش غیرقانونی املاک ایرانیان مقیم خارج از کشور ادامه دارد.
وی بیان کرد: دهها سند جعلی و اسناد و احکام اداری مجعول در بازرسی از محل کار متهمان فروش املاک ایرانیان مقیم خارج از کشور کشف توقیف و پلمب شد.
سالاری با اشاره به اینکه پلمب محل کار و فعالیت مجرمانه متهمان از جمله موسسه حقوقی و بنگاه معاملاتی املاک نیز در دستور کار قرار دارد گفت: متهمان باند مذکور از این طریق میلیاردها ریال اموال نامشروع به دست آورده اند و تنها در یک مورد از چندین موارد مجرمانه خود یک قطعه از املاک را با جعل و سندسازی و با کلاهبرداری به قیمت 15 میلیارد ریال به فروش رسانده و منتقل کرده اند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید