برنامه جامع عملیاتی تحقق اهداف اقتصادمقاومتی درحال اجراست | اتاق خبر
کد خبر: 374135
تاریخ انتشار: 13 مهر 1395 - 15:53
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که سیاست ها و اقدامات اساسی و عملی دولت برای افزایش توان تولید و دستیابی به رشد اقتصادی پیش بینی شده است، گفت: این اقدامات زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار در کشور است.

اتاق خبر:علی طیب نیا دوشبنه شب در حاشیه دیدار خود با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون برنامه جامع عملیاتی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از سوی دولت تدوین و در حال اجرا است.
طیب نیا با بیان این که برش استانی برنامه های اقتصاد مقاومتی کشور تدوین شد،اظهارداشت: برای استان های مختلف کشور ازجمله استان سمنان برش استانی این برنامه جامع تهیه شده که با مدیریت و هدایت استانداران هر استان اجرا می شود.
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده خود در سفر به سمنان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های در دستور کار راه اندازی صنایع کوچک و متوسط این استان است که در دوران تحریم با مشکل مواجه شده اند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: بنا داریم با حل مشکلات مالیاتی و مشکلاتی که این واحدها با بیمه تأمین اجتماعی دارند و نیز تأمین منابع مالی برای آن، شرایط لازم برای تحرک در این واحدها و رونق تولید ایجاد کنیم.
وی تصریح کرد: برای فعال کردن صنایع باید مشکلات آن ها را بررسی و ببینیم که این واحدها با چه مشکلات و محدودیت هایی مواجه هستند و پس ازآن از ابزارهایی که داریم برای ایجاد تحرک در این واحدها استفاده کنیم.
طیب نیا با بیان این که اصلاح نظام بانکی، فعال کردن بانک ها،اعطای تسهیلات و تأمین نیازهای مالی این واحدها ازجمله مواردی است که پیگیری می شود،گفت: رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی در زمره اولویت های دولت است که ما باید از طریق ابزارهایی که برای این منظور در اختیار داریم برای ایجاد تحرک اقتصادی در این استان بهره مند شویم.
وزیر اقتصاد و دارایی در سفر 2 روزه به استان سمنان فردا در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و در نشست با فعالان اقتصادی استان شرکت می کند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید