صادرات هفت میلیاردو 914میلیون دلار کالا از بنادر استان بوشهر | اتاق خبر
کد خبر: 374136
تاریخ انتشار: 13 مهر 1395 - 16:02
مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت:درنیمه نخست امسال ارزش صادرات کالا از بنادر این استان به خارج از کشور هفت میلیارد و 914 میلیون دلار بوده است.

اتاق خبر:بهنام نوروزی دوشنبه درجمع خبرنگاران افزود: در مدت یاد شده میزان صادرات کالا از 15 گمرک استان بوشهر با احتساب میعانات گازی به بیش از 20 میلیون و 675 هزار تن رسید.
وی یادآورشد:در نیمه نخست سال جاری صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی 51 درصد و از لحاظ ارزش 9 درصد افزایش یافت.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت:بدون احتساب میعانات گازی 11 میلیون و 78 هزار تن کالا به ارزش چهار میلیارد و 157 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شد که این میزان در مقایسه با سال گذشته 29 درصد افزایش وزنی و از لحاظ ارزشی بدون تغییر اعلام شده است.
نوروزی افزود: میعانات گازی و محصولات پتروشیمی بیشترین محموله های صادراتی از بنادر استان بوشهر است .
وی گفت: مقصد بیشتر محصولات صادراتی گمرکات استان بوشهر کشورهای ویتنام ، چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، پاکستان و ایتالیا است.
نوروزی یادآورشد:عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان بوشهر شامل کودهای معدنی، سنگ، ماهی، میگو و محصولات پتروشیمی است.
وی همچنین با اشاره به کاهش واردات کالا از گمرکات استان بوشهر یادآورشد: در نیمه نخست امسال 519 هزار تن کالا به ارزش 57 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: موز، برنج، لاستیک خودرو، ماشین آلات و مواد اولیه عمده محصولات وارداتی از گمرکات استان بوشهر قلمداد می شوند.
نوروزی در ارتباط با درآمدهای گمرکی استان بوشهر نیز گفت: در مدت یاد شده 10 هزار و 843 میلیارد ریال درآمد در گمرکات استان بوشهر حاصل شد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی در گمرکات استان بوشهر گفت: سامانه یاد شده در گمرک های منطقه ویژه اقتصادی یک و دو بوشهر، گناوه، دیلم، بندریگ و منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی راه اندزی شده و انجام این مهم در بندرهای بوالخیر، دیر و کنگان نیز مراحل پایانی خود را سپری می کند.
نوروزی یادآور شد: سامانه جامع امور گمرکی در تسهیل واردات کالا، شفاف سازی،سرعت بخشی در روند تجارت سالم و کاهش هزینه فرایند واردات کالا و همچنین جلوگیری از تخلف نقش چشمگیری دارد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید