۱۲۰ کشته و زخمی در انفجار انتحاری در حسکه | اتاق خبر
کد خبر: 374190
تاریخ انتشار: 13 مهر 1395 - 23:57
داعش عروسی یگان‌های مدافع خلق کرد را عزا کرد؛
منابع خبری کرد از یک بمب‌گذاری انتحاری در یک سالن عروسی کردها در منطقه السنابل در شهر حسکه سوریه خبر دادند.

اتاق خبر: در این انفجار انتحاری که در سالن یک مراسم عروسی در روستای صفیه در  حسکه صورت گرفت، دست‌کم ۳۰ تن کشته شدند. شبکه المیادین تعداد زخمی‌ها را ۹۰ تن اعلام کرد.

داعش در بیانیه‌ای مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت به طوری که خبرگزاری اعماق وابسته به این گروه اعلام کرد: یک عامل انتحاری تجمع نیروهای یگان مدافع خلق کرد را با یک جلیقه انتحاری در اطراف شهر حسکه هدف گرفت.

 

این در حالی است که یگان‌های مدافع خلق کرد در بیانیه‌ای مشخص نکردند که این انفجار ناشی از بمب بوده و یا به واسطه یک عامل انتحاری صورت گرفته است. اما برخی گزارش‌های تایید نشده نیز حکایت از این دارد که این حمله احتمالا توسط یک عامل انتحاری زن انجام گرفته شده باشد.

 

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد: داماد و یکی از رهبران یک حزب کردی در بین کشته شده‌ها هستند و به علت اینکه ده‌ها زن و کودک در بین زخمی‌ها بوده و حالی برخی وخیم است احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

 

دیده بان حقوق بشر سوریه افزود: انفجار در روستای صفیه بین دو ایست بازرسی میدان الصباغ و القرمید وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه رخ داد.

 

این در حالی است که دو انفجار انتحاری نیز روز دوشنبه میدان العاصی در محله الحاضر در مرکز شهر حماة را هدف گرفته بودند که مسئولیت این دو حمله را نیز داعش برعهده گرفت.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید