اگر روسیه نبود داعش الان در دمشق بود | اتاق خبر
کد خبر: 374193
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 00:24
چورکین:
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت تأکید کرد که اگر مداخله روسیه در سوریه نبود پرچم‌های سیاه داعش در دمشق به اهتزاز درمی‌آمد.

اتاق خبر: ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت در گفتگو با خبرنگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: هدف اصلی روسیه در سوریه و عراق خلاص کردن این دو کشور از دست تروریست‌هاست. اگر روسیه در سوریه مداخله نمی‌کرد پرچم‌های سیاه داعش در دمشق به اهتزاز درمی‌آمدند.

وی گفت که روسیه امیدوار است همکاری با واشنگتن درباره سوریه را ازسر بگیرد و خواهان جنگ سرد جدیدی با آمریکا نیست.

چورکین گفت که قرار است پیش‌نویس قطعنامه‌ای با هدف منع تبلیغ تروریسم در اینترنت و دو قطعنامه درباره مشکل مهاجرت غیرقانونی و گروه جبهه النصره در سوریه در شورای امنیت ارائه شود.

وی تأکید کرد: باید تحقیقاتی درباره کسانی که کاروان امدادرسانی در نزدیکی حلب را بمباران کردند، صورت بگیرد. ما به شدت نگران سرنوشت غیرنظامیان هستیم اما از بین بردن تروریست‌ها در سوریه و عراق تنها راه برای تحقق هدف اصلی در منطقه است و بدون آن هیچ صلحی در حلب و دیگر مناطق وجود نخواهد داشت.

چورکین گفت: گروه‌های تروریستی در سوریه از سوی همگان شناخته شده هستند. جبهه النصره است که غیرنظامیان در سوریه را بمباران می‌کند و می‌خواهد به حمله‌ای در حماه و حومه دمشق بپردازد. باید به شکل فعالتر با گروه‌های تروریستی مقابله شود.

وی تأکید کرد: به جریان انداختن توافقنامه‌هایی که جان کری، وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به آن دست یافتند به آتش‌بس در سوریه می‌انجامد. هنوز فرصتی برای ازسرگیری توافق‌ها میان مسکو و واشنگتن وجود دارد.

چورکین گفت: فرانسه هیچ گزارشی درباره نقض‌های صورت گرفته ارائه نکرد. اگر هدف پیش‌نویس قطعنامه فرانسه در شورای امنیت اجرای آتش‌بس به صورت یکجانبه از سوی نیروهای دولتی سوریه است این قطعنامه هرگز کارایی نخواهد داشت.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید