اگر فوتسال استقلال پیدا نکند مقام سومی جهان در حد جرقه باقی می‌ماند | اتاق خبر
کد خبر: 374305
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 11:34
شمس:
سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ضمن انتقاد از تبعیض بوجود آمده بین فوتبال و فوتسال، گفت: اگر فوتسال استقلال خود را پیدا نکند، مقام سومی جهان هم یک جرقه بوده که اتفاق افتاده است.

حسین شمس

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتسال ایران با هدایت محمد ناظم الشریعه توانست در رقابت های جام جهانی 2016 به مقام سومی برسد که بهترین مقام ورزش های تیمی در رقابت های جهانی بوده است. پیش از این تیم ملی فوتسال با وجود قدرت نمایی در آسیا تنها توانسته بود به یک مقام چهارمی در سال 1992 و یک مقام پنجمی در سال 2008 دست پیدا کند که به ترتیب این تیم ها تحت هدایت محمد مایلی کهن و حسین شمس بوده است. در میان این سال‌ها تیم ملی ما علی رغم اینکه از نظر مربی و بازیکن با مشکل روبرو نبود، نتوانست عنوان درخوری را کسب کند و ناکام از رقابت های جهانی بازگشت.

حسین شمس سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران درباره این موضوع اظهار کرد: مشکل بزرگ فوتسال، سازمان دهی آن است. با اینکه 16 میلیون فوتسالیست ثبت شده در کشور داریم و از این حیث در فیفا کشور اول هستیم، متاسفانه سازمانی با ظرفیت 100 هزار نفر آن را اداره می‌کند. بنابراین اگر بخواهیم همیشه در جام جهانی بدرخشیم باید مثل اسپانیا و برزیل سازمان مستقل فوتسال داشته باشیم که بتواند جوابگوی خاص این 16 میلیون باشد. طبیعتا آموزش مربیان و داوران در همین حد سازمان کوچک باقی می‌ماند.

شمس با بیان اینکه فدراسیون فوتبال باید به فوتسال استقلال بدهد، تاکید کرد: تا موقعی که فوتسال تبدیل به یک فدراسیون مستقل یا یک نایب رئیسی مستقل نشود و توانایی تصمیم گیری مستقل از فدراسیون فوتبال را نداشته باشد، باید منتظر همین جرقه‌هایی باشیم که یک بار در زمان آقای مایلی کهن و من و یک بار در زمان آقای ناظم الشریعه اتفاق افتاده است باشیم.

حسین شمس در ادامه با انتقاد شدید از تبعیضی که بین فوتبال و فوتسال رخ داده است، گفت: مشکل ناشی از این است که برادر بزرگتر تمام امکانات را در اختیار دارد. لباس خوب، پول و مربی خوب مال اوست و هیچ توجهی به برادر کوچکتر نمی‌شود. الان هم فصل مدرسه‌ها شروع شده است، برادر کوچکتر را نه مدرسه غیرانتفاعی ثبت نام کرده‌اند و نه سرویس برایش گرفته‌اند. نه لباس و کتاب درست و حسابی دارد، تازه کفشش هم سوراخ است.

شمس ادامه داد: بنابراین برادر بزرگتر تمام امکانات را می‌بلعد و به برادر کوچک‌تر چیزی نمی‌رسد. او همیشه منتظر است که آبی از دست برادر بزرگتر بچکد تا بتواند کاری برای خودش انجام دهد.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال با انتقاد از رییس کنونی کمیته فوتسال یعنی علی کفاشیان بدلیل چند شغله بودنش، ادامه داد: آقای کفاشیان حتی حاضر به شرکت در تمرین تیم ملی در کشور غریب نیست چون ایشان عاشق فوتسال نیست.

وی با تاکید بر این موضوع که باید فوتسال را دست کسی داد که عاشق این رشته باشد، بیان کرد: همیشه فوتسال پله‌ای بوده که بتوانند پست های جدید و پست های آسیایی و جهانی بگیرند. تا زمانی که مشکل مدیریتی فوتسال حل نشود، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و این مقام هم یک جرقه‌ای بود که اتفاق افتاده است.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران در پایان با گفتن خسته نباشید به بازیکنان و کادرفنی تیم ملی، افزود: امیدوارم که پاداش هایشان را دریافت کنند تا نسبت به آینده دلگرم شوند.

شمس درباره میزان پاداش ملی‌پوشان گفت: آقای گودرزی  5 هزار دلار و فدراسیون 3 هزار دلار را قول داده‌اند که پرداخت کنند. دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی و بعضی افراد دیگر نیز قول‌هایی داده‌اند. تمامی این پاداش ها حق مسلم ملی پوشان‌مان است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید