90 درصد تریاک دنیا در افغانستان تولید می شود | اتاق خبر
کد خبر: 374344
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 17:12
معاون مقابله با عرضه ستاد هماهنگی مبارزه با موادمخدر، گفت: 90 درصد تریاک دنیا در کشور افغانستان تولید می شود.

اتاق خبر:اسدالله هادی نژاد، عصر سه شنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تولید تریاک افغانستان در سال 2001 یعنی در اواخر دوران حکومت طالبان 200 تن بوده و این میزان تولید در سال 2014 به شش هزار و 400 تن افزایش یافته است.
وی، قاچاق مواد مخدر را بخش اصلی منابع مالی قاچاقچیان دنیا دانست و افزود: تلاش به منظور مبارزه با قاچاقچیان و افزایش محیطی امن در مرزهای کشور، جزو برنامه های اصلی ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور است.
هادی نژاد تصریح کرد: به همین منظور نشست های مشترکی بینن استانداران استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با والیان استان های هرات و فرا از توابع افغانستان برگزار شده است.
وی اظهار کرد: ارتقای ساختار پلیس مبارزه با مواد مخدر، دسترسی به ابزار نوین و تهیه سگ های موادیاب از مهمترین برنامه های ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کشور محسوب می شود.
هادی نژاد تاکید کرد: شناسایی و توقیف اموال قاچاقچیان به طور جدی در دستور کار ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور قرار گرفته است.
وی افزود: ارتقای برنامه های فرهنگی و تامین زیرساخت های لازم برای رفع نیازهای جوانان در بخش های مختلف از دیگر راهکارهای علمی به منظور جلوگیری از گرایش آنان به مصرف مواد مخدر و اعتیاد است.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: چارت سازمانی پلیس مبارزه با مواد مخدر باید ارتقا یابد.
قاسم سلیمانی دشتکی تصریح کرد: بومی سازی مبارزه با مواد مخدر متناسب با شرایط شهرستان ها می تواند در دستیابی به موفقیت های بیشتر مربوط به این حوزه مؤثر باشد.
وی یادآور شد: به همین منظور باید نظارت بر اصناف، داروخانه ها و عطاری ها در اولویت قرار گیرد.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: امسال برای اجرای امور فرهنگی مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری 12 میلیارد ریال اختصاص داده شد.
رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در حوزه مقابله با مواد مخدر تلاش های زیادی صورت گرفته اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله است.
سید عبدالله موسوی تاکید کرد: ارائه آموزش های علمی جدید و برخورداری از تجهیزات نوین نقش مهمی در افزایش کشفیات مواد مخدر دارد.
وی افزود: تلاش برای افزایش ترک معتادان، درمان آن ها و مبارزه با عوامل توزیع کننده مواد مخدر با اولویت دنبال و اجرایی می شود.
در این نشست فرمانداران، دادستان ها و فرماندهان انتظامی شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری دیدگاه های خود را در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر ارائه کردند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید