فرهنگ ترافیکی جامعه باید به سمت کاهش سوانح رانندگی سوق یابد | اتاق خبر
کد خبر: 374347
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 17:40
جانشین رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: فرهنگ ترافیکی جامعه ما باید به سمت کاهش سوانح رانندگی سوق یابد.

اتاق خبر:سردار موسی امیری روز سه شنبه در همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک استان گیلان که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، بیان کرد: سالانه 16 هزار نفر در ایران در تصادفات جان خود را از دست می دهند و سال گذشته 313 هزار نفر مجروح تصادفات داشتیم.
وی با تاکید براینکه تبعات سوانح رانندگی را باید کاهش داد، افزود: بیشتر قربانیان حوادث رانندگی جوانان زیر 25 سال هستند.
سردار امیری سوانح رانندگی را اولین علت مرگ جوان های کشور بیان و اضافه کرد: فرهنگ ترافیکی جامعه باید به سمت کاهش این سوانح حرکت کند.
وی شناسایی عوامل خطر در سوانح رانندگی را از وظایف دستگاه های کشور و پلیس دانست و افزود: عوامل خطر رانندگی باید از بین بروند.
** نبود فرهنگ رانندگی صحیح از عوامل تصادفات جاده ای
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با تصریح اینکه سفرهای غیر ضروری بسیاری در جاده ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: نبود فرهنگ رانندگی صحیح از دیگر عوامل ایجاد تصادفات جاده ای است.
وی کیفیت خودروهای داخلی را پایین و این مسئله را یکی از عوامل رخداد تصادفات دانست و متذکر شد: 18میلیون دستگاه خودرو در کشور شماره گذاری شده و سالانه نیز یک میلیون خودرو به چرخه ترافیک وارد می شود.
سردار امیری با تاکید براینکه سفرهای غیرضروری آلودگی های صوتی، محیطی و خطرآفرینی دارد، اضافه کرد: رشد تعداد خودرو در کشور، از دیگر عوامل تصادفات است.
وی رغبت به استفاده و فرهنگ ناصحیح بکارگیری وسیله دو چرخ را عامل دیگر سوانح رانندگی دانست و ادامه داد: 44 درصد تصادفات استان گیلان، ناشی از سوانح موتورسیکلت هاست.
** لزوم تغییر الگوهای فرهنگی استفاده از وسایل نقلیه
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از تردد بیش از 200 هزار موتور سیکلت در گیلان خبر داد و گفت: الگوهای فرهنگی استفاده از وسایل نقلیه باید تغییر کند.
وی با بیان اینکه راهکارهای زیادی برای جلوگیری از تصادفات وجود دارد، افزود: باید افکار و فرهنگ های موجود ترافیکی تغییر کند تا در معرض خطر قرار نگیریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه همیاران پلیس طلایه داران فرهنگ سازی ترافیکی هستند، افزود: خودرو، عضو ضروری زندگی بشری است که باید با آن کنار آمد.
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید براینکه خودرو امروزه جابجایی کالا و انسان را برعهده دارد، متذکر شد: وقوع سوانح رانندگی، یکی از آسیب های استفاده از خودروست که باید از آن جلوگیری کرد.
وی آلودگی های صوتی، ترافیکی و زیست محیطی را از دیگر آسیب ها دانست و افزود: در برخی موارد، آسیب های رانندگی بسیار جبران ناپذیر بوده که از دست دادن سرمایه های انسانی از جمله آنهاست.
نهم تا 15 مهرماه به نام هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید