استان خوزستان رتبه چهارم جمعیت روستایی کشور را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 374348
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 17:50
معاون بیمه ای و هماهنگی امور استان های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: استان خوزستان با جمعیت یک میلیون و300 هزار نفر جامعه روستایی، رتبه چهارم جمعیت روستایی را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

اتاق خبر:محمد پوستین دوز روز سه شنبه در نشست شورای اداری خوزستان در اهواز بیان کرد: یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع توجه ویژه به روستاهای کشور بوده و هست و از مهمترین مباحث روستاها بحث تامین اجتماعی و افزایش رفاه اجتماعی است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماموریت هایی را در جامعه روستایی انجام داد افزود: تصمیم گیران برای اینکه بتوانند به روستاییان که بخش مولد جامعه هستند، خدماتی را ارایه کنند صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در سال 1384 تشکیل دادند و جمعیت هدف آن نزدیک به 6میلیون و 500 هزار خانوار در سطح کشور بود.
پوستین دوز، با بیان اینکه این صندوق هم اکنون یک میلیون و 500 هزار نفر از جامعه هدف را زیر پوشش قرار داده اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی، خدماتی مانند بازنشستگی، ازکارافتادگی، و مستمری را ارایه می دهد.
وی گفت: تفاوت این صندوق با سایر صندوق ها دریافت حق بیمه 15 درصد است که 10 درصد را دولت متقبل می شود و پنج درصد را بیمه شدگان پرداخت می کنند.
معاون بیمه ای و هماهنگی امور استان های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر ادامه داد: 200 هزار نفر از بیمه شدگان هیچ حق بیمه ای را پرداخت نمی کنند و سهم حق بیمه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از بودجه دولت پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: وقتی ما بیمه شدگان بیشتری داشته باشیم سرمایه بیشتری وارد استان شده و جلوی مهاجرت روستاییان گرفته می شود و از آن طرف نیز تولید تقویت می شود.
خوزستان با حدود چهار میلیون و 500 هزار نفر جمعیت، دارای جمعیت یک میلیون و 300 هزار نفری جمعیت روستایی است با 328 هزار خانوار است.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید