شش تفاهم نامه در سفر رئیس جمهور امضا شد | اتاق خبر
کد خبر: 374552
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 17:48
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت:با امضا شش تفاهم نامه انتقال آب از سد طالقان،ساخت نیروگاه، شهرک فنآوری،تقاطع غیر هم سطح، گلخانه و بازارچه محلی و مسکن نیازمندان محقق میشود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر؛ ابوالفضل یاری در پانزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در سالن باغستان برگزارشد اظهارداشت: برای ساخت نیروگاه و تولید انرژی تجدید پذیر با مشارکت قرارگاه خاتم الوصیا تفاهم شده تا ۴ نیروگاه ۵۰ مگاواتی به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان در صورت تامین زمین ساخته شود.

وی بیان کرد: این نیروگاه با واگذاری زمین در مدت سه سال ساخته می شود و شرکت شستا نیز برای ساخت دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی اعلام آمادگی کرده است.

یاری اضافه کرد: تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان قزوین و استانداری برای ساخت تقاطع غیرهم سطح در شهرک کاسپین با هشت میلیارد تومان اعتبار و ۴ تصفیه خانه در شهرک های صنعتی خرمدشت، شریفیه، لیا و آراسنج با ۱۵ میلیارد تومان، واگذاری ۵ هکتار زمین برای احداث شهرک فنآوری با هشت میلیارد تومان واختصاص سهمیه 150 لیتر آب در ثانیه از دیگر موافقت نامه هاست.

وی اظهارداشت: همچنین کمیته امداد و استانداری برای توزیع اعتبارات قرض الحسنه به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال، اجرای ۱۲ طرح خدمات کشاورزی، ساخت ۱۰۰۰ واحد در شهرها و ۲۰۰ واحد در روستاها برای مددجویان، ایجاد ۸۰۰ هکتار فضای گلخانه ای و بازارچه های محلی تفاهم کرده اند.

یاری گفت: استانداری با شرکت شستا برای احداث تصفیه خانه فاضلاب در قزوین، شال، ضیا آباد، اقبالیه، اسفرورین تفاهم نامه امضا کرده تا ۲۵۰ هزار نفر تحت پوشش قرار گیرند که ظرفیت آن ۶۰ هزارمترمکعب در شبانه روز و اعتبار مورد نیاز ۱۷۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: مهمترین تفاهم نامه برای انتقال ۶۰ میلیون مترمکعب آب از سد طالقان برای تامین آب شرب ۱۴ شهر و۱۹۴ روستا منعقد شده که اجرای آن ۶۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اضافه کرد: خط انتقال این طرح ۶۴.۵ کیلومتر و خط فرعی آن ۳۲۶ کیلومتر وظرفیت آن ۲۸۴۰ لیتر بر ثانیه است که چهار مخزن با ظرفیت ۴ هزارمترمکعب و تصفیه خانه با دو مدول هر کدام با ظرفیت ۱۵۰۰ لیتر برثانیه در طرح پیش بینی شده است.

وی گفت: این طرح مهم با مشارکت بانک پاسارگاد به روش BOT و خرید تضمینی آب از سوی دولت اجرا می شود.

یاری یادآورشد: برای ساخت پنج هتل ۵ ستاره با مشارکت شهرداری قزوین و گروه هما تفاهم شده که این کار نیز می تواند به رونق گردشگری کمک کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید