حرکات سیاسی نباید عزت کشور را زیر سوال ببرد | اتاق خبر
کد خبر: 374571
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 19:54
نماینده ولی فقیه در البرز گفت: اگر در مسیر حرکت سیاسی به گونه ای عمل کنیم که عزت کشور زیر سوال برود مخالف آیات قرآن کریم است عزت در بخش های مختلف باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در جلسه شورای اداری استان البرز که پیش از ظهر پنج شنبه در سالن شهدای دولت برگزار شد، با بیان اینکه امید است بتوان از ایام محرم بهره کافی را ببریم، اظهار کرد: زمانی که نام امام حسین (ع) یاد می شود می توان به صفات عظیم و فضائل انسانی در وجود آن حضرت پی برد.

وی با بیان اینکه عشق به امام حسین(ع) در انسان کرامت و فضائل را بیدار می کند، افزود: واقعه بزرگ کربلا مجموعه ای از معرفت را در خود جای داده است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: در کنار امام حسین (ع) می توان به مقصد و کمالات رسید، آن حضرت عزت مدار بود، با حضور در مکتب آن حضرت می توانیم مسیر توسعه و کمال را طی کنیم.

وی با اعلام اینکه اگر در مسیر بندگی خدا قدم برداریم از عزت الهی بهره مند می شویم، تصریح کرد: عزت با تبعیت از دستورات الهی و پیروی کردن از اهل بیت (ع) حاصل می شود.

وی با اشاره وجود صفت عزت مندی در وجود مبارک امام حسین(ع)، گفت: یاران باوفای آن حضرت نیز از چنین ویژگی هایی برخوردار بودند.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: اگر در مسیر حرکت سیاسی به گونه ای عمل کنیم که عزت کشور زیر سوال برود مخالف آیات قرآن کریم است، عزت در بخش های مختلف باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه کرج با تاکید بر لزوم حفظ عزت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره، افزود: براساس مکتب امام حسین (ع) اینگونه باید رفتار کنیم که در تمام بخش ها باید عزیز بود.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی در حالی سخن از حمایت حقوق بشر می گوید که دست به کشتار مردم بیگناه جهان می زند، گفت: قرائت زیارت عاشورا حائز اهمیت است که سبب می شود عزت در وجود انسان ارتقا پیدا کند، مجموعه معارف دین در این زیارت نهادینه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: زیارت عاشورا ترازوی اعمال و اعتقادات شیعیه در مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی است، کودتای فرهنگی و سیاسی به خوبی در این زیارت بیان شده است.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه مباحث در زیارت عاشورا به دقت تمام بیان و کدگذاری شده لذا از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: شرح نفوذ اندیشه های منحرف در این زیارت مطرح شده است، در این زیارت زمینه به وقوع پیوستن واقعه بزرگ عاشورا تشریح شده است.

وی با بیان اینکه اگر در جامعه درباره رهبری سخن گفته و این جایگاه تضعیف شود باید منتظر حوادث غیرقابل برگشت باشیم، گفت: باید جوانان با معارف عاشورا به خوبی آشنا باشند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید