صادرات تعاونی‌های مرزنشین به ۵۷۰ میلیون دلار رسید | اتاق خبر
کد خبر: 374891
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 15:34
معاون وزیر تعاون می‌گوید: صادرات تعاونی‌های مرزنشین رشد قابل توجهی پیدا کرده و این رقم از ۳۵۰ میلیون دلار به بیش از ۵۷۰ میلیون دلار رسیده است.

اتاق خبر: سیدحمید کلانتری ، سال گذشته حجم صادرات تعاونی‌ها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود و برای امسال هدفگذاری ۲.۵ میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با اشاره به ثبت و تشکیل۴۶۰ تعاونی‌ مرزنشین در کشور، افزود: از این تعداد، ۳۵۰ تعاونی فعالند که برای یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از اعضای آنها کارت الکترونیکی صادر شده و تمام فعالیت مرزنشینان در قالب کارتهایی است که در اختیار آنها قرار دارد.

معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال از کاهش معافیت مالیاتی واردات کالا به ۷۰ درصد خبر داد و گفت: قبلا میزان معافیت مالیاتی برای کالاهایی که به کشور وارد می‌شد تا ۱۰۰ درصد بود ولی با مصوبه اخیر هیات دولت این میزان تا ۷۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته کلانتری افزایش معافیت مالیاتی برای تعاونی‌ها به ویژه مرزنشینان موجب سودآوری بیشتر آنها خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تعداد اعضای تعاونی‌ها و ارتقای فعالیت و عملکرد آنها در دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر میانگین تعداد اعضای هر تعاونی ۱۰۰ نفر است و برای آنکه فعالیت تعاونی‌ها توسعه یابد این تعداد باید افزایش پیدا کند.

معاون وزیر تعاون در بخش دیگری از صحبتهای خود تشکیل تعاونی‌های توسعه عمران شهرستانی را یکی از برنامه‌های جدی دولت دانست و گفت: دولت برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه تعاونی‌ها، برنامه تقویت تعاونی‌های روستایی و دهیاری، ساماندهی و ارتقاء عملکرد تعاونی‌های مصرف و بازسازی و اصلاح امور تعاونی‌های مسکن را در دستور کار خود قرار داده است.

کلانتری در پایان ترویج فرهنگ تعاون را موجب تقویت کار جمعی دانست و گفت: اگر به توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور می‌اندیشیم و خواهان گسترش فرهنگ تعاون هستیم، باید با فقر و بیکاری و رکود مبارزه کنیم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید