کره جنوبی 600 میلیون دلار در ساخت نیروگاه خورشیدی فسا سرمایه گذاری می کند | اتاق خبر
کد خبر: 374921
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 18:03
رئیس دانشگاه آزاداسلامی فارس گفت: شرکت کی سی تی کره جنوبی 600 میلیون دلار در ساخت یک نیروگاه خورشیدی در شهرستان فسا از توایع استان فارس سرمایه گذاری می کند و این دانشگاه نیز در ساخت این نیروگاه مشارکت دارد.

اتاق خبر:حمزه سارویی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس این قرارداد، شرکت کره ای با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی فارس، یک نیروگاه خورشیدی 200 مگاواتی در زمینی به وسعت 150 هکتار شهرستان فسا احداث می کند.
وی اظهار کرد: شرکت کره ای در قرارداد متعهد شده است که در قالب ساخت این نیروگاه خورشیدی، فناوری ساخت این نیروگاه را نیز به ایران منتقل کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: عملیات ساخت این کارخانه امسال آغاز می شود و بنا بر قرارداد باید در مدت 15 ماه به پایان برسد.
وی افزود: قرارداد ساخت این پروژه نیروگاهی به روش B.O.T (ساخت، بهره برداری و واگذاری) بوده و در 15 ماه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
سارویی با بیان اینکه ستاد توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری کشور ناظر بر اجرای این پروژه است، بیان کرد: پیمانکاران مشارکت کننده در ساخت این پروژه، ایرانی خواهند بود و وسایل و تجهیزات مورد استفاده در این طرح نیز از تولیدات داخلی تامین می شود.
شهرستان فسا در 130 کیلومتری جنوب شرق شیراز واقع است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید