صیادان گلستان به دریا زدند | اتاق خبر
کد خبر: 374930
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 19:08
فصل صید ماهیان استخوانی در سواحل دریای خزر در حوزه گلستان از امروز 17 مهر ماه آغاز شد و به گفته مسئولان شیلات استان تا 15 فروردین ماه سال 96 ادامه خواهد داشت.

اتاق خبر:معاون صید و بنادر و ماهیگیری شیلات گللستان روز شنبه گفت: دراین استان یکهزار و 420نفر صیاد پره در قالب 21 تعاونی صیادی و با 150 فروند شناور اقدام به صید ماهیان استخوانی از سواحل دریای خزر در گلستان می کنند.
محسن یحیایی تصریح کرد: صیادان پره استان در مناطق میانکاله، خواجه نفس و گمیشان در جایگاه های تعیین شده اقدام به صید انواع ماهیان دریایی (استخوانی) می نمایند.
وی در خصوص مدت زمان پره کشی روزانه تعاونی ها بیان داشت: مدت زمان پره کشی تمامی تعاونی ها از طلوع آفتاب آغاز و در منطقه گمیشان تا ساعت 21 و در منطقه میانکاله تا ساعت 23 ادامه خواهد داشت.
به گفته وی؛ عمده صید صیادان در این زمان گونه های مختلف اعم از ماهی سفید، کفال و کپور می باشد.
یحیایی با اشاره به اقدامات اداره کل شیلات گلستان در جهت بهبود وضعیت صید ماهیان استخوانی و کمک به افزایش درآمد جامعه صیادی استان اظهار کرد: امسال بیش از 42 میلیون قطعه انواع بچه ماهیان استخوانی در مراکز زیرپوشش شیلات استان تولید شد که از این میزان 40 میلیون و 161هزار و 520 بچه ماهی در آبهای استان گلستان رهاسازی و مابقی به استان ها دیگر منتقل شده است.
معاون صید و صیادی اداره کل شیلات گلستان درخصوص میزان صید ماهیان استخوانی در فصل صید 94 ـ 95 نیز یادآور شد: در فصل صید سال گذشته 830 تن انواع ماهیان استخوانی در گلستان صید شد که از این میزان ماهی سفید 394 تن، کفال 367 تن ، کپور 33 تن و سایر گونه ها 36 تن بود.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران در جنوب شرقی دریای خزر واقع بوده و با کشور ترکمنستان و استان های مازندران ، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.
گلستان افزون بر 100 کیلومتر ساحل دارد؛ بندرگز، بندرترکمن و گمیشان از شهرستان های ساحلی این استان هستند.

منبع:ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید