روایت خداویسی از حال و هوای محرم در زمان نوجوانی‌اش/نذری‌ها را به دست نیازمندان بدهیم | اتاق خبر
کد خبر: 374967
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 23:20
بهزاد خداویسی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از خاطراتش از سوگواری های محرم و صفر در زمان نوجوانی اش و چگونگی تقسیم نذری سخن گفت.

به گزارش اتاق خبر، بهزاد خداویسی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: مراسم سوگواری قدیم خاطرات خاص خود را دارد.


وی ادامه داد: در قدیم ما تعذیه می رفتیم و بازی بازیگران تعزیه خوان را می دیدیم و لذت می بردیم، در آن زمان مثل الان میکروفون نبود و همه چیز ساده برگزار می شد.

بازیگر سریال "سرنخ" تصریح کرد: به نظر من چنین مراسمی هرچه به اصل نزدیک تر باشد بهتر است، زمان ما نقالی ها و پرده خوانی ها بود که خیلی جذاب بود و همه را به دور خود جمع می کرد. 

خداویسی ادامه داد: در بسیاری از تکیه ها، تعزیه و مراسم با شکوهی برگزار می شد که البته هنوز هم مراسم ها در کشورمان با شکوه هر چه تمام برگزار می شود و هنوز با خلوص به این مراسم ها نگاه می کنند و تعزیه و نقالی در آنها هنوز رنگ قدیم را دارد.

این بازیگر تئاتر درمورد نحوه برگزاری برخی از مجالس اذعان کرد: واقعیتش به نظر من این همه نذری که پخته می شود را باید بیشتر به آنهایی بدهند که احتیاج واجب تری دارند. اگر این اتفاق بیافتد هم کار خلق راه می افتد و هم اینکه ثواب بیشتری هم دارد.

خداویسی درباره حضورش در آثار مذهبی خاطرنشان کرد: من در دو کار بازی کرده ام که با حوزه عاشورا و ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) مربتط بودند و اتفاقاً قرار است در این روزها از تلویزیون بازپخش شوند. من متاسفانه همواره درگیر کار هستم ولی سعی می کنم خودم را به این مراسم ها برسانم و اغلب هم دعوت می شوم. 
 
میزان  
نظرات
ADS
ADS
پربازدید