رشد ۱۶ درصدی تولید خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 375111
تاریخ انتشار: 18 مهر 1395 - 12:59
دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به اینکه در ۶ ماهه ابتدای امسال تولید خودرو ۱۶ درصد رشد داشته است، گفت: تولید خودرو به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه می‌رسد.

اتاق خبر: احمد نعمت بخش با اشاره به افزایش تولید خودرو برای امسال، گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۱۶ درصد رشد در صنعت خودرو داشتیم و از آنجایی که تقریبا حدود ۲ تا ۳ درصد تولید ناخالص داخلی کشور مربوط به تولید خودرو است، بنابراین رشد تولید خودرو موجب افزایش رشد اقتصادی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی امسال این است که تولید خودرو  به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه برسد، افزود: رشد بیشتر تولید خودرو بستگی به خروج خودروهای فرسوده دارد و دولت هم باید از طرح خروج خودروهای فرسوده حمایت کند.

دبیر انجمن خودروسازان با اعلام اینکه خودروهای فرسوده ۵۰ برابر یک خودروی نو آلایندگی تولید می‌کنند، اظهار داشت: در تمام دنیا دولت ها به جایگزینی خودروهای فرسوده کمک می کنند و در کشوری مانند آمریکا هر کسی خودروی فرسوده دارد، دولت ۴ هزار دلار کمک می‌کند که خودرو را از رده خارج کند و منع تردد هم می‌گذارد.

وی در پاسخ به این سوال که  با توجه به قراردادهای جدید با خودروسازان خارجی سهم بازار تغییر می کند؟ گفت: خودروهای جدید گران هستند و نقش زیادی بر تغییر سهم بازار به نفع خودروهای خارجی ندارند مگر اینکه خودروهای ۳۰ میلیونی وارد بازار خودروی ایران شود.

دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه البته در بازار خودروهای بالای ۴۰ میلیون تومان ممکن است تغییراتی در سهم این خودروها رخ دهد، اظهار داشت: بطور قطع تغییراتی در سهم برخی خودروها داریم چرا که خودروهای جدید تکنولوژی جدیدی را خواهند داشت که بازار از آنها استقبال می‌کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید