نعمت زاده خواستار حل مشکل آب بخش معدن شد | اتاق خبر
کد خبر: 375302
تاریخ انتشار: 19 مهر 1395 - 09:52
وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار حل مشکل آب برای بخش معدن و صنایع معدنی کشور شد و گفت: مشکل اصلی در سنگان اکنون مسئله آب است و لازم است مسئولان ذیربط در این زمینه برای حل آن کمک کنند.

اتاق خبر: محمدرضا نعمت زاده که در جمع معاونان و مدیران ایمیدرو سخن می گفت، افزود: سنگان، کارگاه زنده و فعال معدنی کشور است که در آن کارخانه هایی برای ایجاد ظرفیت حدود ۲۰ میلیون تنی فراوری سنگ آهن، در حال ساخت است.

نعمت زاده ادامه داد: در حال حاضر ملاقات هایی با مدیران شرکت های معتبر خارجی برای سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن در حال انجام است که نشان از باز شدن فضای همکاری ها بعد از برجام دارد. وی با اشاره به فعال شدن طرح های بخش معدن و صنایع معدنی توسط ایمیدرو طی سه سال اخیر، خواستار کمک صندوق توسعه ملی برای تکمیل و راه اندازی طرح ها شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: اکنون در اغلب طرح ها می توان با کمک خود شرکت ها نسبت به انتشار اوراق مشارکت اقدام کرد اما سخت گیری های فعلی این امکان را از شرکت ها گرفته است که امیدواریم با تسهیل در این زمینه، بتوان هر چه سریع تر، منابعی را از بازار داخلی جمع‌آوری کرد.

نعمت زاده درباره همکاری های بین المللی اظهار داشت: باز شدن فضای بین المللی به روی اقتصاد ایران شرایط را برای بهره گیری از منابع مالی و فنی خارجی فراهم کرده است. وی از وزارت اقتصاد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست، شرایطی فراهم کنند تا زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی در طرح های معدنی تسهیل شود. نعمت زاده ادامه داد: بازار محصولات معدنی همواره با افت و خیز همراه است به طوری که کاهش قیمت های جهانی در دو سال گذشته سبب افت درآمد شرکت های معدنی شد.

وی تصریح کرد: برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که مواد خام را با ایجاد ارزش افزوده بالاتر به محصول نهایی تبدیل کند. که این امر در حال اجرا است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید