پیش‌بینی تولید 10هزار تن دانه روغنی سویا در مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 375457
تاریخ انتشار: 20 مهر 1395 - 14:55
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه2 گفت: با توجه به پیش بینی خرید توسط سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران انتظار می رود 8000 تا 10هزار تن دانه روغنی سویا از کشاورزان استان مازندران خریداری شود.

اتاق خبر: سید محمد جعفری اظهار کرد: ساری، میاندورود، نکا، بهشهر، گلوگاه، سیمرغ، قائم شهر، جویبار، بابلسر و آمل شهرهایی هستند که مراکز خرید در آن دایر خواهد شد و کشاورزان می توانند نسبت به تحویل دانه روغنی سویا اقدام کنند.

وی به قیمت خرید تضمینی دانه روغنی سویا اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری شرکت غله موظف است هر کیلو دانه روغنی سویا را حداکثر با دو درصد ناخالصی و 12 درصد رطوبت با قیمت 22هزار و 655 ریال خریداری کند.

جعفری با اشاره به برآورد میزان خرید سال جاری اظهار کرد: با توجه به پیش بینی خرید توسط سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران انتظار می رود 8000 تا 10هزار تن دانه روغنی سویا از کشاورزان استان مازندران خریداری شود.

جعفری افزود: عمده تولید دانه روغنی سویا در شرق استان از گلوگاه تا بابلسر بوده و پرداختی به کشاورزان نیز از طریق بانک عامل(بانک کشاورزی) انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه2 تصریح کرد: خرید دانه روغنی سویا در سال جاری شناسنامه دار خواهد بود و لیست کشاورزان از طریق سازمان جهادکشاورزی به مراکز خرید اعلام خواهد شد. اساس دستورالعمل خرید دانه روغنی سویا و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، خرید تضمینی در سال جاری به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و به تبع آن به شرکت های غله مناطق واگذار شد.

وی اظهار کرد: حمایت از تولید کننده، ایجاد تعامل در نظام تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و جلوگیری از ضرر و زیان برای کشاورزان استان، افزایش تولید دانه‌های روغنی در کشور و افزایش درصد خود اتکایی به تولید داخلی این محصول استراتژیک از اهداف مهم خرید تضمینی دانه روغنی سویا است.

جعفری، سطح زیر کشت این محصول در استان را در سال جاری 6000 هکتار عنوان کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید