تاکید وزیر اقتصاد سوئد بر اراده جدی استکهلم برای توسعه روابط با ایران | اتاق خبر
کد خبر: 375510
تاریخ انتشار: 21 مهر 1395 - 13:42
«مگدانلا آندرسون» وزیر اقتصاد سوئد با تاکید بر اینکه ایران در گذشته بزرگترین بازار تجاری سوئد در خاورمیانه بوده است، بر اراده جدی استکهلم برای توسعه روابط با ایران تاکید کرد.

اتاق خبر:وزیر اقتصاد سوئد در دیدار با «علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی، از نگاه مثبت و سازنده کشورش نسبت به ایران گفت و خاطرنشان کرد: جامعه ایرانی مقیم سوئد بسیار موفق بوده و این موضوع در تغییر مثبت نگاه دولت آن کشور تاثیر داشته است.
مگدانلا آندرسون، ایران را بزرگترین شریک تجاری کشورش در گذشته خواند و افزود: ما در حال بازگشایی دفتر تجاری خود در تهران بوده و مصمم هستیم روابط خود با ایران را به سرعت توسعه دهیم.
وزیر اقتصاد سوئد همچنین درباره مبادلات و همکاری های بانکی نیز گفت: همکاران من برای توسعه همکاری های بانکی سفرهایی به تهران داشته اند و ما در حال رایزنی با همکاران خود در اروپا و آمریکا هستیم تا تصویر روشنی برای ادامه همکاری ها داشته و بتوانیم موانع را رفع کنیم.
آندرسون در ادامه حمایت کشورش از عضویت ایران در سازمان توسعه تجارت را با تاکید بر بهره گیری ظرفیت همه ایرانیان برای توسعه کشور، گفت: ما، ایرانیان مقیم خارج به ویژه در کشور سوئد را پل ارتباطی مناسبی برای تقویت همکاری های بین المللی می دانیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان نیز در ادامه این دیدار گفت : تنوع اقتصاد ایران در منطقه منحصر به فرد است و ما می توانیم با رویکرد انتقال دانش و فناوری همکاری های موثر و عمیقی داشته باشیم.
طیب نیا افزود: دولت ایران نگاه مثبتی به بسط روابط با کشورهای اروپایی داشته و برای توسعه همه جانبه روابط با سوئد آمادگی دارد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید